Skocz do zawartości
  • 0

zundapp


dj23997

Pytanie

Czy ktoś może pomóc mi przetłumaczyć ten dokument? Prawdopodobnie jest to coś w rodzaju dowodu rejestracyjnego motocykla. Mam podstawy aby sądzić, że kilka lat temu złomiarze wyciągnęli go z bagna niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Szkoda, że dopiero kilka dni temu dowiedzialem się o tym. Dokument pożyczył mi znajomy i opowiedział o tym znalezisku. Czy możliwe jest choć w przybliżeniu ustalenie jednostki wojskowej do jakiej należał pojazd. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo mała rodzielczość. umieśc gdzieś na lepszym serwerze i daj linke (mam nadzieje ze admin sie nie pogniewa). Dobrze by bylo dac jeszcze skan wierzchniej strony (powie cos o 'wlascicielu').

Na pierwszy rzut oka nie widac zeby byla jednostka wspomniana. Wg mnie nie bylo w zwyczaju umieszczanie tych danych na takich dokumentach - to bylo tajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mario 33. Kawał dobrej roboty odwaliłeś.
Chciałbym jeszcze zapytać, bo nie wiem czy dobrze rozszyfrowałem. Oddział żandarmerii 546 dywizji grenadierów?
I jeszcze jedno pytanie:, czemu wymieniona jest druga jednostka? Czy ta sama poczta polowa została przypisana innej jednostce? Chciałbym dowiedzieć się też więcej o tych jednostkach. Gdzie walczyły wcześniej?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Dorzucam drugą stronę. Doradźcie gdzie mogę wrzucić fotki w większej rozdzielczości. A jeżeli chodzi o znalezisko się znalezisko to to zdobyłem trochę informacji na jego temat, a resztę wydedukowałem. Niemcy w styczniu 45 uciekając przed sowietami próbowali przeprawić się przez rzekę Czarną. No i nie udało się. Z tego co wiem był to motocykl i prawdopodobnie jakiś transporter, napewno gąsiennicowy. Nie jestem poszukiwaczem, ale chciałbym dowiedzieć się do jakiej jednostki należały te pojazdy. Za pomoc dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może pomóc mi przetłumaczyć ten dokument? Prawdopodobnie jest to coś w rodzaju dowodu rejestracyjnego motocykla. Mam podstawy aby sądzić, że kilka lat temu złomiarze wyciągnęli go z bagna niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Szkoda, że dopiero kilka dni temu dowiedzialem się o tym. Dokument pożyczył mi znajomy i opowiedział o tym znalezisku. Czy możliwe jest choć w przybliżeniu ustalenie jednostki wojskowej do jakiej należał pojazd. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta pojazdu do Zundappa KS750 z wózkiem bocznym BW 43, Numer ramy 616 732 wskazuje na rok produkcji 1944 (wyprodukowane 3515 sztuk w serii 614 655 - 618 169), numer patentu DRGM (Deutsches Reich Gebrauchsmuster) 0262-5110/44, wystawiony 22.6.44 w fabryce w Norymberdze.
Feldpostu niestety nie znalazłem. Gdzieś w necie krąży strona z całą listą.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie