Skocz do zawartości
  • 0

Czyja to czaszka?


Netcom

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czaszka huzarów smierci jest dużo większa , załączam foto. Nasza znaleziona w lesie , ale ktoś ją pomalował na czerwono a potem pewnie wyrzucil.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na manions.com.....i ss chyba od razu odpada

od pancernej tez się różni......

byla chyba jeszcze jedna czacha ss uzywana tylko przez chyba totenkopf...??

a na czaszke huzarów za mała......


gratuluję znaleziska....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTC.....widziałem parę czaszek huzarów ale takiej nie widziałem.......bardziej wygląda na wielką czachę ss.

z jakiego metalu jest wykonana ....?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czaszka jest z tłoczonej stali , czerwona farba chyba wtórna , nikt nie potrafił powiedzieć nic konkretnego na jej temat , a że jest podobna do czaszki huzarów... Znaleziona na Mierzei Wiślanej. Może w związku z tym ktoś wie, kto takie nosił?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Netkom.Niezależnie od ostatecznego werdyktu masz rzadki wzór czaszki.Da się napewno powiedzieć o niej że jest sprzed 1934 roku kiedy ostatecznie SS podpisało kontrakt z firmą Deschler z Monachium na ogolnie znane wzory.Gdyby zdjęcia były wyrażniejsze może bym powiedział więcej,szczególnie okolica szczęki jest niewyrażna.Wśród moich 7 rodzajow czaszek Twoja jest najbardziej zbliżona do wzoru używanego przez 5 RGT,Kawalerii tzw.wzór pruski.Jeśli możesz skontrastuj- wetrzyj mąkę delikatnie.Pozdro .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie wymiary.....???

są trzy opcje:

waffen ss

pancerniacy

cesarscy huzarzy np. gdańsk wrzeszcz lub wittenbergia


czy na pewno ołów..????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie