Skocz do zawartości

Manierki wz.38.


Rekomendowane odpowiedzi

ja takiej nie mam dziwne ale w 39 wojsko brało co się da żeby zaopatrzyć jak wojna wybuchła używano sprzętu cywilnego odkupywano rowery motocykle to co sie mogło przydać obrona narodowa miała sprzęt z całej europy to co po zaborcach zostało radzono sobie jak się dało być może użyto to co było w hucie i posłano na front? skonsultuje to z kolegą ja mam różne dziwactwa polska bez bić bo czasu zabrakło z biciami niemieckimi przejęte kolega ma z biciami polskimi i z ruskim biciem jak na stan przejmowali o ile nie mylę światowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.93 itp to sygnatura rzeczoznawcy wojskowego obecnego przy odbiorze, natomiast M.S.WOJSK. INT. 44 itp to sygnatura odbioru wojskowego. Cechy powinny być nabite na zewnętrznej stronie szyjki, po przeciwnej stronie uszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz sia wyjaśniło;-]..gratuluje... jesli kolega bjar pozwoli do wrzuce moje...
--dwie od lewej to Kielce 38 i 39r obie bez odbiorów,,,, ta z 39 ma zakretke bez skosnych przetoczeń
--dwie kolejne tp FWAB jedna z odbiorami wojskowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie