Skocz do zawartości

Manierki wz.38.


Rekomendowane odpowiedzi

Z miesiąc temu załatwiłem sobie manierkę wz.38 z Ludwików Kielce" no i w trakcie wieszania na ścianie wyszło ,że jest dużo mniejsza od standardowych polskich przedwojennych manierek (zarówno z Ludwikowa" jak i z FWAB" czy Światowidu").
Na fotce jest po prawej stronie ,po lewej ormalna" manierka wz.38 z Ludwikowa". Pojemność tej małej jest o 200 ml mniejsza od normalnej. Na obydwóch numer Intendentury 44.
Numer seryjny dużej" - 13817
numer seryjny małej" - 15550

Spotkaliście się z taką różnicą rozmiarów i pojemności?

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy. Może była jakaś seria wypuszczona np. dla sanitariuszek bądź też innych osób o ograniczonym udźwigu że tak sie wyrażę. Bo synów pułku" to we wrsześniu raczej nie było. Albo faktycznie dla harcerzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko - nie obraziłem się :))) Mozliwe ,że taką serie wypuszczono ,tylko chyba wtedy numer seryjne manierek różniły by się o sporo... A przy tej dużej i małej nie ma znowu takiej wielkiej różnicy :

duża - 13817
mała - 15550

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! A jakby była cywilna ,albo nawet harcerska ,to chyba raczej nie byłoby bicia z numerem intendentury MSW.
Numer intendentury to '44' tak jak na pozostałych dwóch manierkach z Ludwikowa" które mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynek cywilny były produkowane napewno. Informację tę mam od kolegi który naprawdę zna się na rzeczy. Ciekawostka pozostaje urzycie tej konkretnej manierki przez wojsko. Niestety nie mam pojęcia do czego miała służyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie