Skocz do zawartości
  • 0

bagnet MOSIN 1891/1916 tzw. scytyjskim"


walec

Pytanie

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Walec

Dla mnie to to jest kopia wykonana moze nawet w tym roku.

Scythe to bardzo rzadki bagnet, widzialem w moim dosc dlugim zyciu kolekcjonerskim juz cztery o ktorych moge powiedziec ze byly originalne i dwa razy tyle kopii.

Na ebayu kopie tego bagnetu chodza po 500$ za sztuke - nie widzialem jeszcze tam orignalnego - chodz na poczatku szly po ponad 1000$. Sprzedajacy zawsze odpisywal ze ie jest pewien ale tyle dobra kopia jest warta" :)

Mozesz sobie go spokojnie powiesic na scianie 99% kolekcjonerow na swiecie nie pozna roznicy :)

Duzo dales ?

Pozdrawiam
smuga_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
chyba muszę przyznać rację smudze 79 co do oryginalności tego scyta" , dostałem podobne informacje z innych żródeł
,zostawię go sobie bo może to jakaś eksperymentalna do kwadratu wersja bo znalazłem zdjęcia oryginału i są pewne rónice , kuzyn i 2 litry które dałm do odstrzau.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniki podrabiania bagnetów poszły teraz tak do przodu, że niejednokrotnie nie sposób rozróżnić by było co oryginał a co nie. Tu co gorsza, niewiele jest dostępnych zdjęć niewątpliwych oryginałów, w stanie magazyn, nie podrdzewiałych wykopków. Z pewnością mintowe stany są gdzieś w bardzo poważnych kolekcjach, ale te rzadko bywają upubliczniane. Wytworzenie obecnie takiego bagnetu i odpowiednie przystarzenie jest technicznie bardzo proste.
Tak więc w praktyce nie ma możliwości zweryfikowania co faktycznie znalezione czy wykopane ma być oryginałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walec

To jest na 100% punca Izewska.
Jak mozesz to wyslij mi swoja punce Izewska chetnie zobacze.
Ja widzialem juz trzy rozne bicia Izewska.
Waffenamt by mial rowne boki a tam wyraznie z prawej strony widac strzalke.

Jeszcze sie taki nie urodzil zeby wszystko wiedzial. Punca Tuly jest zupelnie inna.

Niestety nie moge Ci napisac jakie sa roznice miedzy originalem a Twoim Scythe bo oszusci obserwuja"

Pozdrawiam
smuga_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie