Skocz do zawartości

PROJEKT SCHNEIDER 1897


jazlowiak

Rekomendowane odpowiedzi

DTH - bagienko było jechane , ale bez rewelacji
a T. jest powstańcem i chyba Nadwiślańczykiem, ale nie wiem czy jeszcze to drugie obowiązuje.
W czyli H nic sie nie zmienił :-)
Pozdrawiam F - co tam u P.M.?


PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patron: nie dziwne, ze bez rewelacji, bo ja je jechalem jeszcze przed wyjeciem armat, ale cos tam jeszcze po tym, co wyjalem brzeczalo, co juz odpuscilem i jakos nigdy nie bylo okazji wrocic.

Tadziu: znowu mnie mylisz, ale zupelnie mi to nie przeszkadza:D

P.S. Tak, T. juz tylko walczy w Radoslawie. A tak przy okazji, to wlasciciel armat z Finlandii tez moglby cos powiedziec, o tym miejscu, gdzie szarpnieto te dwie lufy, choc o ile pamietam, chyba wyszedl stamtad na pusto;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ta szuka osiaga paranoiczne ceny, ale, ale... Patron, w końcu obaj widzieliśmy coś" zagramanicą, że ci przypomnę. I przypomnę ci , że tam pieniądze nie były problemem. Więc może iść tym tropem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za cenną dyskusję na tematy mniej lub bardziej pokrewne z topikiem, ale proponuje wycieczki osobiste do osób nie biorących w tej dyskusji przenieść na priv. Natomiast po raz kolejny zwracam się o pomoc w odbudowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu:
Już mamy pierwsze dobre wieści, FWP z jej Prezesem Jackiem Habrem przekaże do projektu kompletny zamek" - czy aby na pewno tak brzmiały te słowa? Bo jakoś nie jestem do końca przekonany.


PATRON - FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Patron, że powinieneś zapytać się własnego Prezesa, wszak jesteś członkiem Zarządu FWP. Jeśli nie dostaniemy tego zamka, to na pewni nie będziemy mieli pretensji do Jacka, który jest naszym wielkim i szczerym przyjacielem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie po spytaniu swojego" prezesa napisałem powyższy post.
przechodząc do spraw ważniejszych,
wydaje mi się żę akyrat w przypadku lawety armatniej rysowanie w Cadzie ma zupełnie marginalne znaczenie z racji specyfiki brakujących elementów, bardzo wątpię aby cadowskie rysunki były tutaj w jakikolwiek sposób niezbędne, ponieważ ich wykorzystanie do obróbki brakujących elementów jest żadne, wystarczą szkice dla tokarzy, mam nadzieję że osoby prowadzące projekt zdają sobie sprawę z technik obróbkowych i faktu iż większość braków to odkówki i odlewy, a tego typu elementy stwarzają największy problem przy odbudowach, osobiście nie widzę możliwości wykonania zgodnej z oryginałem kopii lawety za kwotę nie przewyższającą znacznie kosztu zakupu całej armaty ( o ile się takową znajdzie na rynku)
do odbudowy tej armaty podchodziliśmy już wielokrotnie i na dzień dzisiejszy pozostaje mi chylić czoło przed osobami porywającymi się na to przedsięwzięcie, ponieważ jest ono w/g mnie monstrualnie skomplikowane.
Poza tym posiadanie lufy jest akurat najmniejszym krokiem jaki był do wykonania z racji ich częstego występowania na rynku.


PZDR i życzę powodzenia PATRON FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mamy już uproszony zakład odlewniczy, który zadeklarował pomoc. Jeśli natomiast Patronie zechcesz wesprzeć projekt serdecznie zapraszamy. Muszę powiedzieć, że dziękuję za meile z propozycjami pomocy, a ilość ich mnie zaskoczyła. Jakby ktoś chciał pogadać via telefon oto on: 510 161 510.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż przypada Wigilia Wielkiej nocy i wtedy Harty zaczynają gadać - Hart napisze krótko . Od czasu jak przestałem na tym forum pisać i komentować pewne wydarzenia i poczynania , moje życie stało się o wiele spokojniejsze , nawet nerwy mi się podleczyły . W związku z powyższym dalej nie będę pisał i komentował , bo zdrowie i nerwy są mi potrzebne do ważniejszych rzeczy .
Powodzenia .
Hart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazlowiak czy mozesz zmierzyc lufe tak jak na zalonczonym rysunku? Litery A - F odnosza sie do dlugosci a cyfry 1-5 odnosza sie do srednicy lufy.Wystarczy jak w odpoiedzi zestawisz odpowiednie pomiary np. A-55cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie