Jump to content

Kolekcja poczty powstańczej już w Polsce


Recommended Posts

Ja nawet rozumiem te środki bezpieczeństwa. Ostatecznie wypowiedzieliśmy wojnę Afganistanowi,a terroryści czuwają.Szkoda tylko tego Stuga 40 co go pocieli i poszedł nie tak dawno ze skupu złomu w Czersku do Huty...tak mi się przypomniało :(
Link to comment
Share on other sites

Jak tyle dali za lewe znaczki i listy to ile mogą dać za powstańczą broń,hełmy,mundury ( w tym mundur jednego z najwyższych dowódców powstania) ,panterki, bluzy z przestrzelinami i śladami powstańczej krwi- niektóre od rodzin po powojennych ekshumacjach ,powstańcze dokumenty ,notesy ,mapki, pamiętniki z ostatnią datą wpisu na dzień przed śmiercią jakiegoś powstańca i za parę kartonów powstańczych zdjęć ? ....właściciel powiedział, że prędzej to wywali na śmietnik niż odda złodziejom z MWP... lub cwaniakom z MPW :) I dzięki Bogu nikt nie pamięta adresu ,a Ci co pamiętają mówią... pocałujcie nas w dupę. Jak by co to ja tylko czekam kiedy na jakiejś aukcji ...oczywiście w Niemczech pojawi się powstańczy mundur Gustawa" :)))) Jak to dobrze ,że to nie moja działka i siedzę sobie tylko w samolocikach z 1 wojny , bo inaczej to by mnie szlag trafił...albo i nie... przecież wiem gdzie żyję.
Link to comment
Share on other sites

Niestety tak jest,tu chcą za darmo albo co gorsza nie interesuje to ich,a gdy nagłośnią to media zaczyna się nagłe pospolite ruszenie..i dopiero wtedy akceptują,za granicą,warunki właściciela ( ze zdumieniem pewnie odkrywając że funkcjonuje określenie: właściciel" )

Tylko takie pospieszne działanie wpływa ujemnie na rozeznanie autentyczności i rzeczywistej wartości,a o czasie na negocjacje z właścicielami nie wspomnę.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information