Skocz do zawartości

wojska napoleonskie-pogaduchy


Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze raz do maras: jak jedziesz do okmian z radziechowa, ta zwirowka, to przy wiezdzie do wsi, tam chyba kostka brukowa jest, po prawej stronie byl browar na poczatku XX wieku, w tym okresie prawie na pewno nie bylo cegielni.To jedyny jako taki w miare spory zaklad z tego okresu, bycmoze tam, lub obok byla i cegielnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dam cynk, pewnie, a jak!
patrzac na mapke to jest zaznaczona jakas rzeczka lub jakis ciek wodny ze zbiornikiem wodnym - staw, bajorko?
cegielnie byly przy wodzie, wiec mozliwe, ze to moze byc tu. no i browar - stare buteleczki też są ok...
Co do niescislosci - olczak napisal, ze w czasie zawieszenia broni zalozono obóz w Łukaszowie pod glogowem, tyle, ze lukaszow lezy miedzy chojnowem a zlotorują. Kolo glogowa nie ma takiej miejscowosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanko: czy zdarzaly sie pułkowe guziki ale z pojedynczym uchem, nie skrzyzowanym? znalazlem taki, z jednej strony nr.pułku i charakterystyczne gałązki wokół numeru, ale ucho pojedyncze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajmy ze olczak pisal ksiazke na podstawie pamietnikow i 'historykow' niemieckich.
Pamietniki jak to pamietniki - zlotoryja i zloty stok zlewaja sie w jedno po uplywie 20 lat....
a zrodla niemieckie....rok 1813 to najbardziej zaklamany i przeinaczony czas w historii niemiec.
daje sobie uciac guziki w mankietach ze ziemia kryje jeszcze slady wielu potyczek o ktorych historia zapomniala, a ktore wygrali zabojady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z podobnej beczki:
Jak wygladala typowa gospoda/karczma poczatku 19 wieku?
I na ile mozna to odtworzyc dzis..?
tak mi sie marzy otworzenie takiej knajpki w stylu epoki, ale w miare wiarygodnie adtworzonej, a nie z z plastikowymi kubkami z nadrukiem napoleona.
Wiem ze sanepid by nie przebolal cynowych naczyn czy drewnianych lyzek, ale moze jakies sugestie, pomysly:-)?
I co wogole o czyms takim myslicie:-)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
zapraszam na
www.silesia.phorum.pl
Wlasnie zalozylem z nudow dolnoslaskie forum regionalne zeby nie zasmiecac tutejszego naszymi lokalnymi pierdolami:-)

Do adminow:
stronka oczywiscie niekomercjna, i nawet linka do odkrywcy zamiescilem wiec mi prosze nie kartkowac:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castiglione ciekawa lektura:) . Masz jeszcze cos o życiu obozowym wielkiej armii? Chodzi mi glownie o opisy w obozie takich miejsc jak kantyna, smietnik obozowy(ale nie odpady rzeznicze)i ujecie wody dla obozu.
++++++++Pozdrawiam++++++++++++++++++++
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dysponuje ktoś informacjami, czy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej miała miejsce jakaś 'ingerencja' Wojsk Napoleońskich?
Nie chodzi mi nawet o samą walkę, a o szlaki przemarszu, jakieś potyczki czy miejsca obozowania.
Kolega trafił guzik 81 regimentu Napoleona I, w miejscu, gdzie nikt o Wojsku Napoleona nigdy nie wspominał.
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy ktos zajmuje sie ta tematyka , np bitwa Raszynska znalazlem kiedys mapy z ustawiniem kosciola Raszynskiego
potem sprawdzilem namiary i okazuje sie z znajduje sie tam teraz osiedle calosc ustawinia wojsk autryjackich oraz pandurow Wegierskich , wszystko na starych rycinch .
czy ktos jest z Raszyna ?
Renifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie