Skocz do zawartości

Mundur US PL


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Miałem (mam szczątki) opinaczy w których miast tradycyjnych dziurek na sznurowadła, były już takie oczka jak w obecnie używanych butach wojskowych.
Rzecz działa się gdzieś około 1988 roku, i magazynier JW 2583 kłócił się z szefem mundurówki: jeden twierdził, że ta zapodziana wśród standartów para to przejściówka do nowego modelu", drugi był święcie przekonany, że to standart dla skoczków.
Nie wiem, który miał rację, wiem, że buty były rewelacyjne: żyły na moich nogach w latach 1988-1999. !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wiele rzeczy się kiedyś znosiło, bo nikt nie wiedział, że to arytasy" były, niestety :( :(

Jakbyś miał jakieś zdjęcie tego fenomenu i chciałbyś się podzielić, to jestem chętny :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Są u kumpla - obiecał dostarczyć (zupełnie zapomniałem, że dostał, by je donosić") - podobno gdyby nie spotkanie z żyłką kosiarki, nosiłby te eksperymentalne" opinacze do dzisiaj.

A tutaj aukcja, która mnie powaliła - opinacze na alledrogo kosztują już prawie pięć stów ;/

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=338026237

Ktoś wie kto kryje się pod pseudo kalu7" ? Gość musi mieć mocniej namieszane pod grzywką ode mnie - ja jestem ten co spasował przy cenie 450 zł.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chora cena ... sam mam kilka par w rozmiarach od 27,5 do 29,5 , ale nigdy za cenę powyżej 120zł nie kupiłem opinaczy.
Nigdy nie zrozumiem niektórych ludzi ... :( :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam mundur moro , który wg mnie nie różni się od wojskowego. Są jednak na nim pieczątki MSW". Kto nosił takie mundury? WOP? Jednostki Nadwiślańskie?
Drugie pytanie dotyczy opinaczy. Zarówno czarne jak i brązowe są w wersji z lub bez nita poniżej sznurowania. Z czego wynika ta różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dokładnie to jest to tkanina z nadrukiem kamuflażowym mora" wz.68 - tak to się nazywa.

US-y w niebieskim odcieniu mora nosiły Plutony Specjalne ZOMO oraz późniejsze AT, na początku lat 90.
Bluzy w kroju US, w barwach niebieskich, w latach 90 nosiła także Służba Więzienna.

Obecność nitu poniżej sznurowadeł w opinaczach, zależy od daty ich produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doc jeśli miałes na myśli mój mundur to nie ma on niebieskiego odcienia. Krój to nie US, ale koszulowy (bez kieszeni poniżej pasa), typowy wojskowy.
Odnośnie nitów czy możesz szerzej? Kiedy produkowano z nitami a kiedy nie? Czy wersja dla kadry z podszytym spinaczem też była z nitem i bez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będzie to mundur dla Nadwiślańczyków.

Co do lat występowania opinaczy z nitami i bez nitów, to ciężko niestety powiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będzie to bluza dla Nadwiślańczyków. Co się zaś tyczy opinaczy z nitem i bez, to ciężko w tej chwili powiedzieć, kiedy które występowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy rekonstrukcji chyba raczej nie trzeba sie tym kierowac w pierwszej kolejnosci, dopiero tutaj zauwazylem ze niektore maja nit a niektore nie maja, wiec przecietny czlowiek tez nie zauwazy raczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie