Skocz do zawartości

Rekonstrukcja tkaniny lnianej mundurowej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Bardzo cieszy mnie popularność tych zamówień, bo niebawem okaże się, że bez względu na grupe wszyscy wyglądamy tak samo w mundurach letnich i dawne problemy spotykane z mundurami sukiennymi odejdą w niepamięć ;) Chyba większość grup piechoty WP zaoptrzyło się w materiał z tego źródła w poprzednich turach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego Stadler. Nie chodzi mi o uaktualnianie 4 razy w tygodniu cennika a jedynie podanie kwoty za metr kwadratowy lub też kwotę za 4 metry potrzebne na jeden mundur. I nie dlatego jak piszesz, by rekonstruktorzy obawiali się zapłaty 30 zł w tą czy w tą a jedynie dlatego aby jak napisał w swoim poście KBP aleznosci na materiał będę zbierał do 15 lutego 2010 r. na wskazany rachunek bankowy". A tu chyba 30 zł razy jakąś ilość materiału w tą czy w tą jak piszesz jest dość istotne. Chyba, że nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalenie aktualnej ceny musi trochę potrwac. Zwracam uwagę, ze ustalam nie jedną cenę a kilka. Zmianie może ulec:
a) cena przędzy (przędza ze względu na grubośc jest robiona na zamówienie i nie jest ogólnie dostępna w sprzedaży)
b) cena przędzenia tkaniny
c) cena wykończenia (w tym ceny barwników, ktore niestety są importowane z Niemiec).
Byc moze jeszcze dzis te ceny będe znał, ale to naprawdę nie do końca zalezy ode mnie, jeśli chodzi o tempo tych ustaleń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczesałem cały wątek w poszukiwaniu ceny za mb przy poprzednich partiach (dałoby to jakąś zgrubną orientację w ogólnym koszcie na osobę), ale nie znalazłem nigdzie kwoty - czy ktoś z Szanownych Forumowiczów może pamięta jaki wyszedł koszt za mb przy ostatniej partii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Proszę jeszcze o odrobinę cierpliwosci. W przyszłym tygodniu zainteresowanym podam numer rachunku do wpłat za ten materiał. W kazdym razie prosze o przygotowanie kaski, bo w zaleznosci od tego jak szybkoo ją zbiorę, tak szybko będe mógł zamowic przedzę. Im szybciej bedzie kaska tym szybciej bedzie materiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam! W Nowym Saczu odtwarzamy 1 Pułk Strzelców Podhalańskich. Potrzebujemy materiału na 8 kompletów mundurów i 8 peleryn. Jeżeli to możliwe to chcialbym przyłączyć się do zamawiających i udzielenie informacji odnośnie ceny i nr konta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu dzisiejszym byłem świadkiem, że produkcja tkaniny surowej jest w zasadzie na ukończeniu (maszyny jeszcze pracowały, ale dużo tkaniny było już nawiniętej na bęben). Jeszcze dzis obiecano mi odciecie 10 mb celem produkcyjnych prób barwienia. Najprawdopodoniej w poniedziałek materiał będzie bielony, a następnie przejdzie ostateczne barwienie. Liczę na to, że przed moim urlopem planowanym na 30 kwietnia, materiał będzie gotów do odbioru.

Proszę zatem jeszcze o chwilę cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Drodzy koledzy
Dzisiaj ustaliłem, że tkaniana została w końcu wybrawiona. Na okazanej mi w zesżłym tygodniu próbce wyszła trochę jasniejsza od wzornika z I i II partii produkcyjnej (wyglądała dokładnie jak mój mundur po II sezonach, ale to może tez kwestia światła). Poprosiłem o wzmocnienie koloru, co dzisiaj stało się faktem. Teraz tkanina sobie stygnie i jutro zostanie pocięta w czesciach odpowiednich dla waszych zamówien. Jutro jeszcze udam sie do fabryki, aby ocenic to wzmocnienie koloru" mimo, że Pani technolog twierdzi, ze wyszło idealnie. Niestety przędza lniana jest tworzywem naturalnym i ma to do siebie, że partie z różnych zbiorów inaczej nieco mogą chłonąc barwniki i nieda się tego uniknąc nawet mimo zastosowania dokładnie tego samego składu barwnika. Ale to tylko taki niuans technologiczny i różnice nie są naprawdę jakies istotne. Zresztą między pierwszą a druga partią produkcji tej tkaniny tez mi sie wydawalo, ze za drugim razem kolor wyszedł trochę ciemniejszy.
Konkludując, w piątek mam miec materiał w domu, jak mnie zapewniono przed godziną. I wtedy ruszymy z wysyłką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie