Skocz do zawartości

Rekonstrukcja tkaniny lnianej mundurowej


Rekomendowane odpowiedzi

AK77 dzwoń na 502394715, pogadamy o konkretach.

Muszę też zdradzić, że udało się pozyskac materiał z pewnym zapasem. Zatem jest szansa, że niektórzy mogliby sie załapac jeszcze na I turę.

Zresztą wstępnie możemy już tworzyć nową listę chętnych, dla tych, którzy się nie załapali na I turę.

Przypominam, że materiał czeka na odbiór. Liczę Panowie, że nie będzie u mnie leżał zbyt długo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
w najbliższy weekend będę na rekonstrukcji Ryczywół/Maciejowice 2008. Jak ktoś z was, którzy jeszcze nie dostali materiału, tam będzie, to moge zabrać ze sobą materiał. Zaoszczedzi mi to pakowania i latania na poczte, a zainteresowanym ta forma odbioru - kosztów i czasu.

Dawajcie znać na mail lub telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ponieważ zgłosiło się już do mnie kilka osób i grup chcących nabyć len na mundury letnie, zaczynam znowu zapisy na materiał.

Także poloneza czas zacząć...

Proszę o ewentualne zgłoszenia via mail na adres: ogamic@op.pl lub prawnik.zsm@isko.net.pl

Terminu końcowego przyjmowania zgłoszeń na razie nie wyznaczam. Jak się zbiora chętni w sumie na minimum 25 mb materiału, to wtedy będzie możłiwosc jego zamówienia w fabryce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Oczywiscie chodzi o 250 mb, a najlepiej 300 mb tkaniny.
Zebranych deklaracji zainteresowanych osób wynika, iż na razie tzw. chętnych" byłoby na jakieś 220-240 mb.

Proszę o przesyłanie definitywnego zgłoszenia ( w rodzaju zamawiam.... mb tkaniny" a nie jestem zainteresowany", wezme moze na 5-7 mundurów albo wiecej" lub wezme, o ile finanse mi pozwolą") z podaniem konkretnej ilości tkaniny w mb oraz danymi osobowo-adresowymi zamawiającego do dni 15 listopada 2008 r.

Nowy, niezawodny mail: kbuczek.pagowski@gmail.com

Jednoczesnie prosze o przygotowanie sie na płatność z góry do końca listopada 2008 r. Poprzednim razem sam wyłozyłem kasę, a potem zbierałem ją przez 3 tygodnie od zamawiajacych. Aktualnie mam kredyt do spłacenia i nie moge sobie na to pozwolić. Po prostu idąc do jednej czy drugiej fabryki z zamówieniem musze mieć kasę dla producentów.

Jest to jedeyny rozsądny sposob, aby ukończyc produkcję materiału w styczniu 2009 r., przesłac go do zamawiajacych (co tez przecież trwa) i mieć nadzieje, ze uda sie uszyć mundury w pore na tę wyjątkową rocznicę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No i tak dobrze żarło i zdechło...
Jak na razie mam potwierdzone (z imienia, nazwiska i namiarów telefonicznych, mailowych lub adresowych) tylko kilka zamówień, nie licząc jednego poważnego zamówienia grupowego.
Kilka osób rozmawiało ze mną osobiście lub przez telefon o zamówieniu materiału, jednak do tej pory - mimo mojej prośby - nie doczekałem sie potwierdzneia mailem z danymi i konkretnym zapotrzebowaniem.
Proszę zatem aby te ostatnie osoby dokonały mailowego potwierdzenia zamówienia. Inaczej daleko nie zajedziemy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jest coraz lepiej. Liczba zamówień przekroczyła wyraźnie 200 mb. Jednak nadal czekam na spoźnialskich. Mam nadzieję, ze do końca przyszłego tygodnia, bedę mógł już wystartowac z posłaniem chętnym numeru konta i zbiórka pieniedzy. Realne jest zatem, ze na początku grudnia, zaczne na nowo bieganie za produkcją tkaniny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przejsciowo (tj. do 02.12.2008 r.) jestem pod tym nr. telefonu : 793 536 618.

Jeszcze dzis postaram sie podeslać do zianteresowanych tkaniną namiary na numer rachunku na który bedzie trzeba wpłacić naleznosc za len. Liczę, że wpłaty zostaną dokonane w ciągu 14 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
znów jestem pod nr. 502394715
Aktualnie kaska jest zebrana w jakiś 70 proc. Czekam jeszcze na wpłaty od 6 osób indywidualnych oraz jednej grupy z Wielkopolski.
Także, są coraz wieksze szanse na zlecenie produkcji jeszcze w tym miesiącu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jakos sie to wszystko znowu przeciąga, postanowiłem dodac pewien mechanizm motywacyjny dla spóznialskich:
Materiału ma być 300 mb (tyle musze zamówić). Wykonane będzie 300 mb +/- 5 proc. Czyli może być go nawet i 280-285 mb, co spowoduje, ze dla niektórych, którzy jeszcze się ociagają z zamówieniem go poprostu zabraknie. Zamówień jest na jakieś 270 mb. Zatem na te 30 mb wyłoże kaskę sam. Z tym,że z te około 15-30 mb będzie sprzedane po aktualnej cenie wylacznie osobom, które dokonają wpłaty w tym tygodniu. Pozostali - o ile materiału zostanie cokolwiek - nabęda go już drożej. Musi być jakaś konsekwencja...

Dzisiaj zamawiam przędzę. Czyli alleluja i do przodu"... a za jakies 6 tygodni materiał powinien byc gotowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Rozumiem, że trochę to poniewczasie, ale jest jeszcze opcja nabycia takiej tkaniny? Nie mówię tu konkretnie o takim zamówieniu jak wyżej, tylko ogólnie. Skąd można sobie skołować taki materiał i ile to ewentualnie kosztuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję , ze zakończono wykonanie przędzy oraz jej skręcnie. W najbliższych dniach rozpocznie się tkanie i bielenie tkaniny, a gdzieś za jakieś 10 dni jej barwnienie.
Materiał zatem powinien by gotowy na początku lutego.

Dopóki nie mam gotowej tkaniny, nie potrafię powiedziec ile jej finalnie otrzymam z zakupionej przedzy. Jak bede wiedział ile jest nadwyżki ponad zamowienia, ktore dostałem, wtedy dam znac czy jest jeszcze opcja jej nabycia.

Nie mozna sobie w zadne sposób skołowac" takiego materiału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie tej tkaniny w świetle dziennym? Najlepiej jakoś na białym tle jakby dało radę. Usiłuję osiągnąć taki sam kolor mieszając różne barwniki do tkanin. Generalnie mieszam kolor khaki i brąz. Muszę mieć tylko jakiś porządny punkt odniesienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej takniny są to fotki, ale z całą pewnoscia nie oddają kolorystki odtworzonego przez nas materiału. Nie zamierzam wrzuca tutaj własnych fotek. Dlaczego jest to bez sensu ? Przeczytaj posty na początku wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tym sposobem dalej będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem zwanym pstrokacizną.
Nie twierdzę, że mi się uda, ale lepiej przynajmniej spróbować zrobić coś porządnego, niż siedzieć cały boży dzień gapiąc się w TV. Nie ten kolor, to może inny. Odcieni może sobie być sobie trylion i będę nadal szukał tego właściwego.

Co do rodzaju tkaniny, to chwilowo jest on nieważny. Chodzi mi w tej chwili o sam kolor. Jeżeli uda mi się uzyskać odpowiednią barwę, będę się martwił samą tkaniną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę się wtrącić

Wybacz Kurkow, ale uważasz, że ktoś kto stracił masę czasu i wysiłku na profesjonalne dobranie koloru (z użyciem oryginalnych materiałów i labolatorium) ma teraz od tak na talerzu sprezentować wszystko ??

Ludzie chcieli materiał to mogli oglądać próbki i zamawiać materiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurkow niestety, ale nic bardziej błędnego.
Kolor munduru lnianego nie ma nic wspólnego z sukiennym, a już skrajnym przykładem tej niezgodności jest produkt firmy z Twojego linku.

Mundur lniany jest zdecydowanie zielony, czasami lekko wpadając w odcień herbaciany. Przykład na zdjęciu obok.

Zaznaczam że dyskutowanie o kolorach w sieci jest bez sensu. Po pierwsze ta sama kurtka na fotce z tego samego aparatu może mieć tyle odcieni koloru i wariacji ile owy sprzęt ma kombinacji ISO/przesłony/czasów migawki i innych parametrów. Dwa - monitor: wyżej wymienione już spaczone zdjęcie praktycznie na każdym monitorze będzie miało inne kolory. To smutne, ale dyskusja w necie o kolorach na podstawie fotek do niczego nie prowadzi i pewnie to jeden z powodów dla których Krzysiek nie chcę się w to zabawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nic nie da - sukno ma inny kolor niż drelich.
Tak samo było przed wojną - kolor mundurów sukiennych jest inny niż mundurów lnianych. Robiąc drelich w kolorze sukna wyjdzie Ci abstrakcja. Chyba że piszesz o farbowaniu sukna ... jak tak, to jednak to zły temat bo tu mowa o tkaninie lnianej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie