Skocz do zawartości

Rekonstrukcja tkaniny lnianej mundurowej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ogłoszenia parafialne....
Hosanna na niebiesiech. Dzisiaj oglądnąłem w fabryce produkcyjną próbe barwienia tkaniny 10 mb. Wyszło bardzo dobrze. Przyglądałem się w słońcu, cieniu, w sztucznym świetle i w zasadzie nie dostrzeglem widocznej róznicy między tym co było odebrane w pierwszej partii, a tym co widziałem dzisiaj.

Także allelujah i do przodu. W środę materiał powinien by już gotowy do odbioru. Będzie tez wiadomo ile materiału będzie wiecej powyzej 300 mb. A trochę będzie. Na razie jest jakeś 30 mb zapasu, ale po barwieniu i suszeniu, pewnie sie ten zapas skurczy.

Tak czy inaczej prosze o podawanie w jakiej formie (paczka/kurier) i gdzie mam wysyłac materiał. Informacje o kosztach przesyłki wysle jak materiał bede miał w domu. I wtedy porobicie mie przelwy kosztów wysyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał został wczoraj barwiony i suszony. Przed suszeniem było go z niezłym zapasem, takze bez wątpienia jeszcze moge przyjac zamówienia dla jakiś 3 moze 4 osób (opróczy tych 8 mb, które zarezerwowałem dla Strz. Kan.).
Dzisiaj materiał będzie cięty na kawałki w fabryce, a już jutro pewnie po niego pojadę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano chocby dlatego stosowano różne barwniki do różnych tkanin, że:
a) munudry lniane miałby byc z załozenia tanie, a wiec i stosowano tańsze barwniki naturalne krajowej zapwne produkcji
b) prawdopodobnie barwniki syntetyczne dłużej utrzymuja sie na suknie


Koszty przesyłki są następujące:
kurier - 28 zł zasadniczo
paczka pocztowa wg. cennika poczty (paczka z 4 mb powinna ważyc gdzies około 2,5 - 3kg )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt paczki pocztowej ekonomicznej to 11 zł 50 gr. Paczka z 4 mb waży ponad 2 kg, dla 8 mb koszt będzie taki sam, bo paczka zmieści się w przedziale od 2 do 5 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Prosze o nie nadsyłanie do mnie maili z poczty na o2.pl.
Nie mam mozliwosci odpowiadania na te skrzynki z żadnej z moich. Wszystko jest odrzucane, nie wiedziec czemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo powoli, ale jednak zbiera się grupa osób, które nie załapały się na I i II turę produkcji lnu, więc nie traccie nadziej. Może bedzie za jakis czas wznowiona produkcja. Tymczasem mozecie przesyłac ewnetualne zgłoszenia. Zobaczymy ile tego bedzie za pare miesięcy..

Czy inne armie tez uzywały lnianych mundurów ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Jak sie nie zbierze chetnych na ponad 300 mb, to nie ma szans. Na razie nie mam zadnych konkretnych deklaracjami, poza jakby było zamawiane, to wezmiemy". Z takim czyms to nie mam co zaczynac nawet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Bolku, ja po Mławie nieziemsko ubłocony drelich wrzuciłem do wanny, a nastepnie mocnym strumieniem z prysznica usuwałem plamy z błota wbite" w materiał. Przy tym trochę pomagałem sobie gąbką. Potem uprałem ręcznie w tej samej wannie z dodatkiem mydła biały jeleń, ale niestety po wyschnięciu zauważyłem, że w niektórych miejscach zostały jeszcze delikatne plamy więc rozważam wrzucenie do pralki na 30stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w fabryce zasugerowano, zeby przy praniu po pierwsze wywraca mundur koniecznie na lewą stronę. Po drugie prac ręcznie w letniej wodzie.
Niestety zostawiłem mundur w domu rodziców na jeden dzien zeby wysechł. Po powrocie mundur został juz uprany w pralce na tzw. opcji pranie ręczne" bez wirowania. Mundur uprał sie bez problemu, ale i niestety troche sie skurczył (jakis 1 cm na rękawie). wg. informacji z farbyki materiał nie powinien sie zasadniczo kurczyc w zauważalny sposób. Jak widac nie do końca jest to zgodne z prawdą.
Dla mnie to akurat nie problem, bo i tak krawiec przewidziałtaki obrót sprawy i uszył mi rękawy troche dłuższe.
Wiadomo mi tez, ze koledzy z GRH 84 pp przed uszyciem mundurów na wszelki wypadek pocieli i prali/czy namaczali materiał, zeby sie obkurczył. I ja chyba przy szyciu drugiego munduru zrobie to samo, a przynajmniej namocze i obsusze ten len ze dwa razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki: jak wrzucisz len do pralki to materiał w trakcie obracanie sie zagina się. W ten sposób na powierzchni tkaniny powstają białe linie wskazujące miejsca w których włókna uległy nadtarciu. W tych miejscach barwnik zostaje mechanicznie usunięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
No dobra, to zaczynamy partię nr. III

Poproszę o zgłoszenia konkretnej ilości materiału (w mb) na adres mailowy: kbuczek.pagowski@gmail.com.

Na zgłoszenia oczekuję do końca stycznia 2010 r., naleznosci na materiał będę zbierał do 15 lutego 2010 r. na wskazany rachunek bankowy. Materiał powinien byc wykonany jeszcze w lutym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie