Skocz do zawartości

prostowanie aluminium


Akubadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Element jest bardzo mocno zgięty, pokrywa menażki wygląda jak z pod kół samochodu. Nie ma natomiast utlenień materiału i po kilku godzinach pracy, zaczyna przybierać pierwotny kształt. Prosząc o pomoc liczyłem, że jest sposób na uplastycznienie materiału ułatwiające jego prostowanie. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Jerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie alu to bardzo ryzykowna sprawa! Odradzam! Dowcip polega na tym że tlenki którymi jest pokryte mają wyższą temperature topnienia jak alu. Podczas grzania środek robi się płynny i faktycznie całość mięknie, niestety jak owa cieniutka warstwa tlenków puści to całość rozlewa się. Znaczy w momęcie zamiast fanta możemy mieć nic, bezkształtną mase alu na podłodze.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 8 years later...
Stary wątek ale przydatny. Dodam trzy grosze.
Manierka zamrażana puchnie. Także ta strona wklęsła/płaska. Dlatego przydatne w takim procesie są 2 kopyta" - jedno wypukłe, drugie wklęsłe - do których pasujemy boki manierki. Prostowałem to na około 15-stopniowym mrozie. co pół godziny trzeba sprawdzać, rozgrzewać i zamrażać żeby kontrolować i dobrze prowadzić proces.

Jadąc w drugą stronę zapytam - czy np. kubek z aluminium można rozgrzać w oleju i prostować? Mam kubek od manierki niemieckiej. Sprasowany. Myśle jakby go rozgrzać w płynie - chyba olej będzie dobry-a następnie prostować? Co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to nie będzie np. 300 stopni ale zawsze te 100 można osiągnąć. Do tego podgrzanie ma w miarę równomierne przekazanie ciepła (poprzez ciecz) i niewielki wzrost plastyczności. W każdym razie będe próbował.
Pozdr,
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie