Skocz do zawartości

BITWA WYRSKA 2008 (31 maja)


Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzieki dla karpatczyków pod wodza Gustlika.Niezmiernie ciesze sie iz wraz z wami mogłem uczestniczyć w rekonstrukcji pt.Monte Cassino 44.Podziekowania dla wszystkich rekonstruktorów a zwłaszcza dla cieszyńskiego 4 PSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
5 SFG-SOG napisał:
Michał masz racje upał był niesamowity, my w tych „kocach”, pot się lał strumieniami."

Faktycznie, część z nas miała na sobie denimy, ale i tak było ciężko. Po przeczołganiu się po tej wypalonej trawie nie było czym oddychać. Szacunek, szacunek i czapki z głów przed Tymi, którzy musieli takie piekło znosić całymi dniami, i to jeszcze pod ogniem.

Jeszcze raz pozdrowienia dla całej Waszej śląsko-beskidzko-rzeszowskiej ekipy! Do zobaczenia!

Pozdrawiam,
Michał Różyński Mike"
SRH Odwach"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny odziany w 'gruby kocyk' z grupy strzelców górskich potwierdzam - lekko tam wytrzymać nie było... Spodnie górskie są śliczne i wygodne ale nie na włoski front ;)

Podziękowania dla wszystkich uczestników i widzów, a szczególnie dla kolegów odtwarzających epizod 'Monte Cassino'.

Mariusz 'Jager Mario'
KG Edelweiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)
i ja tam byłem miód i wino piłem względnie kurz gryzłem i się pociłem ;) ale warto było. Wklejam linka do galerii kilkunastu zdjęć: http://picasaweb.google.com/wedrowiec39/BitwaWyrska31052008

pozdr
w

ps. czy dowódca PAKa ,,odebrał'' sobie życie w trakcie ataku Polaków? Widziałem go padającego z pistoletem w dłoni ale nie zauważyłem momentu trafienia. Tak czy siak, dobrze zagrane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do KG Schlesien - nurtowalo mnie to podczas rekonstrukcji - chcialem sprawdzic na Waszej stronie, ale niestety wyskakuje blad 404:
Jakie jest historyczne uzasadnienie uzywania przez Was jako Panzerjaeger czerwonej Waffenfarbe?

Pozdrawiam
Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie sanitater
Sprawa wygląda tak ze odtwarzamy 8 pułk atilerii polowej który znajdował się przy 8 dywizji piechoty Wehrmachtu z Opola. Zmotoryzowana artyleria (panzerjeager)w odróżnieniu od artylerii polowej używała waffenfarbe koloru jasno rózowego.http://members.shaw.ca/grossdeutschland/uniforminfo.htm
http://tmg110.tripod.com/3reich2.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nosicie Waffenfarbe artylerii polowej. Do tej pory sadzilem ze w 1939 r. w pulkach artylerii dywizji piechoty nie bylo oddzialow ppanc (a tylko 24 lekkie MG,
36 lekkich haubic polowych 10,5 cm, 12 ciezkich Feldhaubitzen 15 cm), i tez teraz, mimo usilnych starań nie umialem doszukac sie wlaczenia oddzialow z 3,7 cm PAK do pułków artylerii w 1939 r. Mógłby mnie kolega jakoś nakierować? Jak byly one wedlug kolegow strukturalnie rozdysponowane w pułkach artylerii???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie GRH Festung Breslau serdecznie dziękuje Organizatorom za zaproszenie - jak co roku miło nam było u Was gościć. Szczególne podziękowania chciałem złożyć Arkowi Domińcowi za zaangażowanie w wyjaśnienie pewnej kwestii (a - jako koordynator imprezy - takich kwestii pewnie miał tego dnia sporo). Jeszcze raz dziękujemy i - mamy nadzieję - do zobaczenia za rok :)
Michał
GRH FB

Nasze fotki z imprezy:
- sekcja niemiecka:
http://www.festungbreslau.wroclaw.pl/main.php?target=wyry_2008
- sekcja radzecka:
http://www.festungbreslau.wroclaw.pl/rkka/main.php?target=wyry_2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Bitwa Wyrska była świetnie zorganizowana - na medal. Dziękuje Pro Fortalicium za zaproszenie :) Byłem pierwszy raz na takiej imprezie i powiem krótko : to co zobaczyłem nie da się opisać a nawet uwiecznić na fotografiach. Jedna podjąłem się próby i wykonałem kilka fotografii. O to one :

1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Bardzo dziękuję Organizatorom za dobrze przygotowaną imprezę.
Chciałbym również podziękować Kolegom którzy brali udział w rekonstrukcji potyczki na Froncie Włoskim:niemieckim spadochroniarzom i strzelcom górskim,ekipie z Big Red One" i Michałowi i chłopakom z Odwachu".
Faktycznie-mieliśmy mikronamiastkę tego co przeżyli nasi przodkowie w 44 roku walcząc na włoskiej ziemi.
Myślę,że pomimo małych potknięć rekonstrukcja udała się!
Andrew-bardzo dobre fotki!Czekamy na następne.


LUK
Sekcja PSZ/Z,GOŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie o tym zapomniałem, więc z góry przepraszam, że informuję dopiero teraz o tym. Ktoś na Wyrach zostawił na dioramie Kampfgruppe Edelweiss szary koc. Mam go ja więc czekam na kontakt do 30 czerwca. Jeśli właściciel nie zgłosi się do tego terminu to przefarbuję go na różowo i będę używał w ramach rekonstrukcji SS Teletubisie" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie