Jump to content

Przełamanie Linii Pilicy - styczeń 1945 - 2008


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Batalion Tomaszów" oraz Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim pragną zaprosić wszystkich chętnych do obejrzenia widowiska Przełamanie Liniii Pilicy - styczeń 1945". Jest to już druga edycja tej imprezy. Rekonstrukcja odbędzie się 19 stycznia 2008 (sobota) na terenie poligonu znajdującego się przy Skansenie Rzeki Pilicy. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 otwarciem wystawy Broń z nadpilickiego pobojowiska - Styczeń 1945" przygotowanej przez GRH Batalion Tomaszów.
Oprócz ok. 100 rekonstruktorów formacji niemieckich i radzieckich, artylerii polowej, pełnej profesjonalnej pirotechniki, na polu bitwy będzie można zobaczyć autentyczne pojazdy, które brały udział w obronie linii Pilicy w styczniu 1945 roku, tj. Sdkfz 251 Rosi" oraz unikalny 18-tonowy ciągnik artyleryjski SdKfz 8\\DB 10 znany wszystkim jako Lufcik". Po stronie radzieckiej udział weźmie czołg T-34, a także samochód Czapajew z działkiem.

Wszystkich do obejrzenia inscenizacji jeszcze raz serdecznie zapraszamy, bo będzie na co popatrzeć :) Oby tylko śnieg dopisał.

Pozdrawiam
GRH Batalion Tomaszów

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply
No tak... śnieg na razie płata duże figle... Taka zima - raz jest a raz ni ma...
rycerz - epizod partyzancki będzie! ale wiecej nie mówie, bo to wszystko dopiero będzie można zobaczyć na własne oczy :) swoją drogą bardzo ciekawa innowacja zimowej rekonstrukcji.
Czekamy jak się rozwinie akcja...
Pozdrawiamy z Tomaszowa
GRH Batalion Tomaszów
Link to comment
Share on other sites

Witam.
Zaszła mała pomyłka, którą chciałbym sprostować. O godzinie 14:00 przewidziane jest rozpoczęcie rekonstrukcji, zaś wystawa zostanie otwarta o godzinie 13:00.
A oto link do plakatu imprezy:
http://www.skansenpilicy.pl/image_window.php?image=zaproszenie/zaproszenie.jpg

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Impreza była udana i to na 100%.
Dobre towarzystwo i dobry scenariusz, broń i pojazdy, jedzenie i piwko :-)
Tak wygląda dobra rekonstrukcyjna impreza. Moje szczere gratulacje dla organizatorów bo znów okazało się, że Skansen Rzeki Pilicy, to wspaniałe miejsce dla pasjonatów histori.
Link to comment
Share on other sites

Witam

W imieniu Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K. pragniemy podziękować za zaproszenie i możliwość wzięcia udzialu w inscenizacji walk nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim. Pragniemy podkreślić, że organizatorzy wykazali się bardzo sprawną organizacją. Zakwaterowanie i wyżywienie na wysokim poziomie. Bardzo koleżeńskie zachowanie wszystkich grup i stowarzyszeń rekonstruktorskich. Ciekawa i dynamiczna akcja. brakowało tylko śniegu.

Pozdrawiam
Mirosław Majkowski
PSRH X D.O.K.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information