Jump to content

Zakopany prusak


mundek

Recommended Posts

W tamtych stronach mieszkają głównie przesiedleńcy zza Buga, którzy nie doświadczyli nigdy pruskiej brutalności i arogancji. Gdyby od wieków mieszkali na Pomorzu, nie wpadłby im do głowy tak kretyński pomysł. W mojej wsi w 1908 roku polskie dzieci strajkowały, bo nauczyciel zmuszał je do śpiewania kolędy" Stille Nacht, Heilige Nacht, podczas, gdy one chciały śpiewać Przybieżeli do Betlejem". Strajk Prusacy spacyfikowali, wzywając żandarmów, którzy zmasakrowali polskie dzieci. Jeśli ktoś dziś chce czcić tych żandarmów, stawiając im pomniki, to ja to pozostawiam bez komentarza, nie jestem bowiem psychiatrą.
Link to comment
Share on other sites

Coz ,jaki pan taki kram.
http://bytow.naszemiasto.pl/wydarzenia/795898.html
Mentalnosc sie jemu zmienila .
A tu troche z zyciorysu(nie gwarantuje 100 procentowej prawdy bo dopiero znalezione w necie a nie znam tej strony,
ohater" wypowiedzi z artykulu jest tam:
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=polityka&id=1250

Nawiazujac do wypowiedzi kolegi musamman2
to tam mieszkaja nie tylko przesiedlency zza Buga".
Ludnosc ,ktora tam mieszka to przemieszanie kaszubow,resztek niemcow,ukraincow z akcji wisla oraz oczywiscie polakow przesiedlonych ze wschodu (repatriantow) i przyjezdnych z reszty Polski.Zalezy tez wszystko od miejscowosci.Nie chce sie zaglebiac bardziej w temat bo to nie sa to moje rodzinne strony.Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Ten kawalek mnie rozbroil :

Jacek Żmuda- Trzebiatowski
nauczyciel, W stanie upojenia alkoholowego groził bronią. Wcześniej Jako współorganizator i uczestnik zlotu dopuścił do ewidentnego łamania prawa: niedozwolone zanieczyszczanie jeziora, niszczenie roślinności, rozpijanie młodzieży, sex rozbieranka z udziałem nieletnich i gołych panienek. Policja i prokuratura umorzyła postępowanie."

piękne osiagnięcia...
Link to comment
Share on other sites

Niedaleko od Bytowa na południe, przed 2WŚw. przebiegała granica pol-niem.,do dzisiaj mieszkają tam Kaszubi także w Bytowie (bardzo ładne i czyste jeziora (polecam j. Gwiazda - graniczne przed wojną, Borzyszkowy, Borowy Młyn, Upiłka - miejsce walk w 45 r.). A pomnik,no cóż, jeśli brzydki to po co..jesli ładny to do muzeum, a nawet jeśli to tylko pomnik żołnierza, bez jakichś treści, to czemu nie ma stać i może trochę upiększyc to tak zniszcone w 45 r. (chyba juz po zajęciu) miasto (dzisiaj raczej nie piękne)
PZDR
Link to comment
Share on other sites

@ musamman2
Ci przesiedleńcy zza Buga, mimo iż wg Ciebie nie doświadczyli niczego złego od Prusaków i Niemców, to wykazali się wystarczającym zamiłowaniem" do nich - dość spojrzeć jak wyglądają poniemieckie cmentarze w byłym woj. słupskim. Rozkopane groby, obrabowane grobowce, potłuczone nagrobki - nawet niemieckich dzieci zmarłych na przełomie XIX/XX wieku. Ci, którzy to zrobili to zwykłe prymitywy zza Bugu - i kropka.

M.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information