Skocz do zawartości

jaki wykrywacz


karoll1

Rekomendowane odpowiedzi

zacząłem sie interesować tematyką grzebania w ziemi i nie wiem jaki wykrywacz kupić nie spieszy mi sie bardzo i chciałbym dodrze wybrać przeglądałem w internecie oferty i w cenie do 700 zł znalazłem wykrywacz PENETRATOR firmy armand z dyskryminacją chce pochodzić po polach bitew jakby ktoś był w posiadaniu tego wykrywacza prosił bym o komentarz jeśli ktoś zna lepszy w tej cenie to jaki będe bardzo wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe chodziły po 800. Nie wiem czy je jeszcze produkują. Musiz miec nowy? Na allegro masz używane za 550, 600. Za reszte kupisz dobrą saperke. Jakiś ciuch. Akku nie kupuj, bo masz mniejsze napiecie, a HS-3 jest super energooszędny. Znajomy kumpla regularnie chodzi z nim na wykopki i zestaw baterii starcza mu na ok rok.

Pozdrawiam!
P.S. Pochwal sie czasami co znalazłeś:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> HS-3 jest super energooszędny.
> Znajomy kumpla regularnie chodzi z nim na wykopki
> i zestaw baterii starcza mu na ok rok

A jakby se przyczepił do pleców akumulator od TIR-a, to by mu wystarczył nawet na 10 lat chodzenia...

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc i komentarze pan Smętkowski mieszka niedaleko mnie jak sie okazało nie mam za dużo czasu na udzielanie się na forum bo jestem kierowcą i ciąge mnie nie ma w domu za to przejezdzam przez wiele ciekawych miejsc minusy i plusy bycia kierowcą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadaj sobie pytanie czego bede szukać i ile mam na to kasy oraz czy jest to pierwszy wykrywacz czy nie.Żaden wykrywacz z wyświetlaczem nie pokazuje kształtu przedmiotu znalezionego.
Moze graficznie przedstawiac ci rodzaj materiału-metalu jaki wykrył.
Napisz cos wiecej o z twojego pytania trudno cos wywynioskować.
Pozdrawiam.
terenowiec69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu interesuje sie kupnem wykrywacza.wykrywacz chce głównie na militarke.chodzi mi o dobry wykrywacz do około 1000zł.wcześniej nieposiadałem wykrywacza więc bedzie to mój pierwszy wykrywacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale salamander to wykrywacz statyczny do wiekszych przedmiotów jak militaria słyszałem że lepiej sie pracuje na trybie dynamicznym wyłapuje mniejsze rzeczy jak monety odznaki itp. a wy co o tym sądzicie dużo pozytywnych postów było przy temacie wykrywacza HS-3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wykrywaczy co zostały wymienione to zdecydowanie polecam hs-3 miałem go przez parę lat i wiem co potrafi. Co do innych to się nie wypowiem, ale drobna rada wybierz sprzęt który jest w środowisku poszukiwaczy rozpoznawalny. To daje pewną możliwość oceny wykrywacza, wykrywaczy niszowych nie radze brać, chyba że to jakaś wyjątkowa okazja. Z tego co piszesz to interesują ciebie militaria, więc hs-3 to dobra droga. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dynamików. Z tego zo mi wiadomo to jest tak:
Statyk-dyży zasięg, mniejsza czułość na mniejsze przedmioty
Dynamik-mniejszy zasięg, więsza czułość na mniejsze przedmioty.
Co do HS-3, sobie pokopiesz, potrafi nieźle chwycić ale to jest uznawane za +.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o HS-3 to moge sie wypowiedzieć poniewaz uzytkowałem przez rok.
Jest to wykrywacz polskiej produkcji.
Konstruktorem i producentem jest Pan.Henryk Smetkowski z Warszawy.
Jest to detektor który posiada dwa tryby:statyczny i dynamiczny,oba moga być z dyskryminacją lub bez.
Do wyboru są cztery cewki o rozmiarach:
1.20cm
2.25cm(standardowa)
3.30cm
4.37cm
Zasilanie 6 baterii R14,które starczaja na bardzo długo,w moim przypadku około 10 miesiecy,przy wypadach w kazdą sobotę i niedzielę.
Jest prosty w budowie jak i obsłudze.Konstrukcja solidna i mocna.Wyważenie zależy od wielkości cewki jaka załozysz,jak i od długości sztycy.
W trybie dynamicznym z dyskryminacja wykrywacz sygnalizuje wykrycie metalu kolorowego innym dzwiekiem.W trybie statycznym posiada funkcje namierzania(mozna powiedziec że pinpoint).W rączce przycisk zerowania,jest to najczęćiej uzywany przycisk podczas exploracji.
Cewka solidnie wykonana,plastik sie nie rysuje,nie wzbudza sie od lekkich uderzeń o krzaki,czy mokrej trawy.
Typowy statyk czyli do przedmiotów głęboko położonych lub zakopanych.Drobne przedmioty tez wykrywa(np.łuski pistoletowe i inne).
Cena nowego ze standardowa cewką 25cm to około 830zł(wysyłka 14zł z tego co pamietam).
Do monet sie raczej nie nadaje(no może z cewka 20cm),i zbytnio sie na to nie nastawiaj.
Jeżeli zaś chodzi o militaria to jest to strzał w dziesiątkę.Hełmy,bagnety,łuski,klamry wyciaga spokojnie.Najgłębsze moje kopanie to 100cm.Ale po zastosowaniu słuchawek,w których mozna usłyszeć słabsze sygnały głebokość zwiększa się.WG.niektórych chodzenie bez słuchawek z tym wykrywaczem mija się z celem.No cóż każdy ma swoje ale.Trzeba się z nim oswoić, i troche pochodzić,żeby zrozumieć co do ciebie mówi".Ja ten sprzet polecam.Cena przystepna ,a radocha ze znalezionych fantów ogromna.Pozdrawiam.terenowiec69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie