Skocz do zawartości

okolice Poznania vol. 5


kamdrum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Za oknem -8C , ziemia tak zmarznięta że chyba młotek i przecinak będzie potrzebny. Zaczekam do plusowych temperatur ponieważ ja i mój LCD nie znosimy tego chłodu :), weekend spędzę szperając w starych mapach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lesie jest jeszcze ok, więc i park raczej mógłby być.
Niestety w ten weekend, chyba z wami mnie nie będzie - co prawda jeszcze się waham, ale mam zaproszenie na wyjazd w obce landy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pogoda kiepska i ziemia twarda. Faktcznie tylko las albo parki, ewentualnie łąki z trawą pozostały.
W ramach apetytu, w dziale identyfikacja umieściłem znaleziska (kolegi) z czasu kiedy było jeszcze ciepło ( Sv - to tam gdzie był 1/2 sapa).
pozdr.
http://odkrywca-online.com/drobnica,569643.html#569643
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczka, fanciki kolegi od Garetta?
Sv pewnie, że przydałaby się jeszcze jaka do kolekcji :)
Jadę sobie w dwa różne miejsca, więc zobaczymy jak z czasem wyjdę i jak pogoda dopisze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG- Tak, najlepsze fanty wychodzą kiedy trzeba już wracać, a jemu w dodatku zaraz po tym padła bateria. I chyba zaraziliśmy go bakcylem. Mówi że woli rower i jak tylko się ociepli to odstawi piszczałkę.
Ale ja w to nie wierzę, z ego" tak łatwo się nie wychodzi :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sv - jeśli do lasu, to się chętnie z Tobą zabiorę :)
Wiem, że w niedzielę już ma być całkiem znośnie, natomiast jutro wciąż jeszcze chłodno. W lesie jednak powinno być do przeżycia... A jeśli chodzi o las, to może by tak rejon Murowanej obmacać ?(wybieram się tam od jakiegoś czasu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy kopiecie. Jak dziś weszłem na pole to nie dało sie kopać. Ziemia jak skała. A byłem w poznaniu, obrzeża. Miałem w pewnym momencie duży sygnał, kopie, kopie. Sprawdzam i ciągle tam leży, zamieniam saperke w motyke", wale, wale i nic. Dalej tam leży. W lesie ziemia niewiele lepsza. Jeden nędzny gwóźdź. Ale sie wkur*****!!! Wiecie jakie doły? Normalnie myślałem ze nerwicy dostane. Nie było ich wiele, ale normalnie jak już była, to głęboka na conajmniej 0,5 szeroka na 0,7! Nic tam sie nie działo, więc pewnie koleś sie nakopał i nic nie znalazł. Jak bym go złapał to bym go saperką dosłownie zniszczył!

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z Kamilem w Sobotę na naszej starej miejscówce.
Z mocnym i naostrzonym szpadelkiem dało radę pokopać.
U mnie cieńko - widać przedwojenne grosze dobrze przetrzepaliśmy wcześniej więc pozostały guziory LWP.
Zna ktoś niemiecki? Wstawię na Pyrze tekst - może ktoś da radę?
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sv wydrukowałem ten tekst, zerknę na niego podczas podróży i jutro w robocie. Na cuda nie licz, mój niemiecki daleki już jest od doskonałości :)
Lepiej się pochwalcie co wyszarpaliście? Ja w niedzielę też dałem sobie spokój - śnieg spadł :(
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem tylko na fragmenty teksty, gdzie są podane nazwy wiosek - rewalacji ale to w texcie nie spodziewam się bo na szybkiego wrzuciłem go w translatora.
Są to krótkie wspomnienia wejścia Ruskich na teren mych landów. Myślełem, że będzie tam relacja nt. jakaś potyczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myślałeś Sv, bez rewelacji :(
Swoją drogą, ma się podobno stopniowo ocieplać więc może gdzieś trzeba by weekendowy wypad zaplanować? Jak co to jakieś tam miejsca do sprawdzenia się znajdą, byle nie padało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie