Skocz do zawartości

Elektroliza-Pytania


Jasiek_M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
witam,dolacze sie do dyskusji z pytaniem,czy elektroliza usunie farbe olejna z puszki po masce p-gaz? Pucha tandetnie pomalowana wspolczesnie,kupiona na pchlim targu.Czy lepiej zastosowac elektr;opalarke do usuwania starych farb?pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chcę kopić prostownik (elektroliza), mam na oku jeden (widoczny na zdjęciu), lecz słyszałem ze prostownik do elektrolizy nie powinien posiadać automatycznego obnizania natezenia czy napiecia w miare jak akulumator staje sie naładowany,
czy rzeczywiście ma to znaczenie???
jeśli tak to polećcie jakiś prostownik bez tej funkcji
z gory dzieki
pozdro

ps. ten na zdjeciu posuada niestety ta funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na zdieciu wygląda że posiada ręczną płynną regulacje prądu. Spadek poboru prądu w akumulatorach wynika z faktu jego naładowania a nie działania prostownika. Masz jakiś opis lub schemat elektryczny tego prostownika z zdięcia? Bo z samej foty nie dam ci gwarancji że się nada, pomimo że na taki wygląda. Jedyne zabezpieczenie jakie powinien mieć prostownik do elektrolizy to przeciwzwariowe.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam żadnych schematów budowy
prostownik posiada płynna regulacje prądu ładowania zabezpieczenie przeciwzwarciowe w formie bezpiecznika,widać to na zdjęciu, niestety niewiele więcej potrafię powiedziec:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Drodzy koledzy, mam gorącą prośbę, czy mógłby ktoś z Was pokazać ew. podpowiedzieć jaki konkretnie prostownik nadaje się do elektrolizy - np wkleić zdjęcie z allegro lub ściągnąc z neta oczywiście w rozsądnych pieniądzach. Ja mam taki problem. Otóż podłączyłem prostownik zgodnie z zaleceniami - przez jakieś 10-15 min coś się działo - fant jakby faktycznie z niego bąble leciały potem lipa wszycho zanikło i nic się nie dzieje. Dodam że prostownik mam z autoregulacją - z allegro, nie wiem czy mogew podac linka do niego ale nie chodzi o reklamę tylko o to żeby ktoś mi podpowiedzial czy się nadaje i dlaczego ew. się nie nadaje. W razie gdyby nie spodobało się to moderatorom prosze o usunięcie linka:


http://www.allegro.pl/item777662660_prostownik_z_autoregulacja_pradu_6v_12v_promocja.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie