Skocz do zawartości

Czesi robią film o Tobruku


coe

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadzacie... Byłem w czeskim teatrze na Hamlecie. Słynny monolog Hamleta brzmi całkiem nieźle...
Být, nebo nebýt. Jak to rozhodnout? Je důstojnější mlčky sklonit hlavu před potupnými šípy osudu, nebo vzít zbraň a příval trápení ukončit navždy vzpourou?
Zemřít, spát, a dost, už nebýt! V spánku najít klid po strastech duše, po tisíci ranách strpěných zaživa. To by byl cíl, po jakém možno toužit - zemřít, spát!

No cóż, Czesi robią swoje i podziękujmy im, że przy okazji pamiętają o nas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to mamy taka bogate historie wojenne i przy dzisiejszych mozliwosciach techniki komputerowej i grup rekonstrukcyjnych naprawde mozna zrobic dobry film wojenny .Twierdza Szyfrów była całkiem dobrym dziełem choc wiele brakowało temu filmowi ale cos sie juz zaczeło dziac moze to sie rozkreci i naprawde polacy nakreca dobry film wojenny.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
a polskich? :]no szkoda, że Polacy zamiast nakręcić taki film kręcą kilkanaście seriali z odmianą słowa miłość przez wszystkie przypadki w tytule.Przyznam się, że jestem fanem Pitbulla :D, a i wiadomo że jest scenariusz na 20 odcinkowy serial o żołnierzach 2 Korpusu ale nie ma kto tego zrealizować... żal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
jakoś strasznie mi wizualnie przypomina naszą "Błyskawicę ... "

No chyba Kolega nie liczył na czeski niszczyciel :)

Tak , Czesi kręcą swoje ,Niemcy swoje , a nam przyjdzie niedługo płacić im kontrybucje za szkody wojenne .

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dzięki uprzejmości przyjaciół z Czech kupiłem zestaw płyt DVD Tobruk" z dostawą do domu wyszło trochę ponad 100. Film zaskoczył mnie 100-wy nie żałuję. W filmie jest epizod z polskim obserwatorem artyleryjskim. Polski oficer ma hełm z orłem malowanym czerwoną farbą na wzorniku z wyciętym owalnym tłem (orzeł jest w kolorze malowania hełmu, tło czerwone). Nie spotkałem się jeszcze z takim malowaniem godła na hełmie, potwierdzają je jakieś źródła?
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie