Skocz do zawartości

tani K 98


past

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No to teraz pytanie ode mnie – oglądając film Kolegi Aslv zauważyłem (poprawcie mnie jeżeli jestem mało spostrzegawczy), że naboje do magazynka po prostu wkłada się, wcześniej blokując jego sprężynę w pozycji ściśniętej – a nie tak jak w oryginalnym Mauzerze (lub replikach Marushina czy Tanaki) wciskając je na podajnik magazynka po kolei lub z łódki.
Czy przy całkowicie otwartym zamku i odwróceniu karabinu kabłąkiem spustu do góry może zdarzyć się sytuacja, że nabój wypadnie z magazynka?

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Hindus.
Naboje wkłada się pojedynczo tak jak w oryginale bez uprzedniego ściskania sprężyny. Nie ma obaw że nabój wypadnie po odwróceniu do góry.
jedynym jak narazie stwierdzonym mankamentem u mnie jest to że mi nie wyrzuca ostatniej łuski:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Kurt to nie o ten filmik chodzi :P
http://pl.youtube.com/watch?v=7bcxoh8mma8
o ten chodzilo :P :D
Hindus ja tylko sobie ułatwiłem ładowanie tak po prostu jest łatwiej ładowac, pomagając sobie kciukiem,
a to co napisał irade to w 100% racja tylko mi wyrzuca ostatnia łuskę.
aslv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie za sympatycznie :(

A czy z tego co piszesz Marcinie, wynika także, że do tego kbk BOYI nie podejdą" oryginalne łuski? Pytam, bo tu koledzy wrzucali film, jak to przerobiono oryginalne łuski tak, by podeszły do Tanaki/Marushina.
I druga kwestia: czy masz jakiś pomysł na zrobienie (np. z blachy) łódek, które podeszłyby pod wycięcie w tej replice BOYI?

No i pytanie bardzo ogólne do tych, którzy mają porównanie między oryginalnym, strzelającym Mauserem, a tym ASG BOYI: na ile ta replika jest podobna do oryginału?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro najprawdopodobniej idę kupić tą giwerkę, ale mam małe pytanko połączone z prośbą - czy mógłby ktoś wkleić fotki tych łusek i ocenić realność przerobienia org łusek/naboi na pasujące tu oraz ewentualną możliwość dorobienia takowych u tokarza ?

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?p=54977741
Wg tych informacji, w połowie lutego (czyli po chińskich feriach noworocznych), ma się pojawić na www.rsov.com ta wersja z drewnianą kolbą. Zobaczymy, jaka będzie cena ;) Irlandczycy obstawiają 60 euro ;) Masa wzrośnie, czyli przesyłka z Azji też, ale i tak do ceny wersji plastikowej + kolba + okucia pewnie będzie daleko. W każdym razie ja tam w plastik nie inwestuję - poczekam na coś bardziej true ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w łuskach oryginalnych trzeba rozwiercić spłonki na 6-7mm - tak słyszałem od kolegi który sprzedawał go na allegro - i powinno dac się przeładowac chinola nimi... co do adaptacji takiej oryginalnej łuski do możliwości ładowania jej kulkami to nie wiem(kulka to 6mm a pocisk oryginał 7.92mm) ale jak już go kupię to będę ten temat napewno przerabiał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, tam nieco wcześniej dawałeś rysunek oryginalnego naboju mauserowskiego i wg tego sama łuska oryginalna ma długość 57mm zewn średnica spłonki to prawie 12mm a od strony pocisku/czubka zewnętrzna średnica 9mm.
Nabój chinola to jak podajesz długość całkowita 76mm, od spłonki 12mm, a od trony pocisku/czubka?
Ten wymiar jest istotny czy oryginalna łuska wejdzie do lufy... czy oryginalną łuske trzeba by walcować/zwężać.
No i jeśli chodzi o długość naboju to trzeba by dorobić czubek do oryginalnej łuski, rozwiercić go na chyba fi 6mm.

Nie napisałeś jak ładuje się kulkę do tego kartdidża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie