Jump to content

Alexxg

Forum members
 • Content Count

  178
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Tak, albo trzeba się wgryzać" głębiej w emat" i archiwa. A do tego są dwa źródła: CAW - Rembertów, albo Londyn.
 2. My tu Chrisa zaraz zbankrutujemy :) Jak zrozumiałem z informacji, chodzi o Rozporządzenie Departamentu Aeronautyki, wprowadzające wzmiankowany wcześniej zestaw mudnurowy dla służby w powietrzu. Można podejrzewać, że do dnia wydania Rozkazu w kwestii wprowadzenia nowego wzoru mundurów lotniczych (czyli tego, co mamy od Gebhardta), nie było innych wzorów kombinezonów. Czy były później, to tego nie wiem. Tu trzebaby porównać ryciny z tego Rozporządzenia z 1931 ze zdjęciami z 1939.
 3. Okaulowi najbardziej by się chyba przydały Warunki Techniczne dla kombinezonu brezentowego i dla hełmofonu, albo Dziennik Rozkazów. Z tym można od razu iść do krawca - wszystko jest idealnie zwymiarowane i opisane z detalami. Pytanie dla Gebhardta: w tym Dzienniku, który nam wysłałeś, jest tabela materiałów. Czy w tym egzemplażu, z którego masz xero, ta tabela była jakoś barwiona, czy też tu chodzi jedynie o struktrurę materiału, a nie o jego kolory?
 4. Wielkie, naprawdę wielkie dzięki Gebhardt. Jeśli tylko będę mógł Ci w czymś pomóc, wal jak w dym. Dla wyjaśnienia: w tym numerze Dziennika Rozkazów są kompletne warunki techniczne mundurów Lotnictwa Polskiego II RP, we wszystkich jego wariantach i detalach.
 5. OK, adres wysłany :) Powiedz,ile mamy Ci przelać kasy i prześlij na maila nr konta.
 6. Dzięki Hornet wielkie. Gebhardt, czy już o nas całkiem zapomniałeś? :( Nie udało mi się nijak ściągnąć do Krakowa tego xera z Dz.Rozk.MSWojsk...
 7. To ja też poproszę: alexglogowski@wp.pl
 8. Widzę, że marynarka jest chyba zapinana wyżej od współczesnej. Czy koalicyjna do pasa była tylko w przypadku munduru galowego z kordzikiem, czy ogólnie też? Czy orzeł na czapce był wyszywany u oficerów, a metalowy u podoficerów i szeregowców, czy też metalowy u wszystkich? Gebhardt, czy wiesz już coś o możliwości wysłania tego xero?
 9. Dzięki - oczywiscie nic nie zamierzam ciąć, kroić, ani pruć czy naszywać bez tego xero, ale to już daje wyobrażenie o skali przeróbek - nie wygląda to tragicznie. Bajwyraźniejsza różnica, to dolne kieszenie.
 10. Macie może podobne rysunki munduru wz36 w wersji oficerskiej? Btw. Żwirko na zdjęciu z Wikipedii ma mundur wcześniejszego wzoru, o czym świadczy kołnierz i jego obszycia.
 11. Pośpiech jest potrzebny tylko przy łapaniu zwierząt obficie zamieszkujących okopy ;) Chcę zrobić porządną konwersję munduru (o ile oczywiście to wogóle jest możliwe), a nie coś co na pierwszy rzut oka się odróżnia. Materiału na poprawki" mam dość, bo mundury z demobilu są dosyć tanie ;) Jeśli będziesz miał już to xero, to proszę o kontakt na alexglogowski@wp.pl to tam dogadamy szczegóły atury logistycznej" :) Pozdrawiam i dziękuję za ofertę pomocy :)
 12. Właśnie o te różnice mi chodzi. Jakie one są/były?
 13. Bolas, z tego co widać choćby na zdjęciach z tej strony: http://www.psr.netfriend.org/mysliwcy/ to zdecydowanie były inne mundury dla oficerów. W pracy Broń i barwa wojska polskiego w roku 1939" red. B. Królikowski, Lublin 1993 określono te mundury jako yp angielski". Szeregowcy (co widać na zdjęciach w tym temacie) mieli mudnury kroju jak piechocińcy", ale (o czym pisze też Królikowski) tego samego koloru, co oficerowie. Mnie chodzi szczególnie o mundury oficerskie, czyli mudnury pilotów i obserwatorów :)
 14. Dzięki. Kłopot w tym, że nie do Warszawy mam 300 km ;) Zobaczę do Biblioteki Jagiellońskiej - może tam są Dzienniki Rozkazów Min.Spr.Wojsk. Jak nie, to nie mam pojęcia gdzie tego szukać na miejscu,bo do BJ raczej egzemplaża z Warszawy nie ściągnę :( W razie czego (gdyby ktoś miał dostęp do textu i chęć pomocy), to interesują mnie dane pod kontem rekonstrukcji historycznej. Ponoć da się przerobić współcz. mundur lotniczy na mundur oficerski wz.36. W takim razie potrzebne mi są dane dot. podstawowych różnic (chyba kształt dolnych kieszeni, a co z rozcięciem na plecach?). A także wymiar lampasów" na spodniach i taśmy na mankiecie. Mam też pytanie co do czapki: w Broń i Barwa WP 1939" red. Królikowski Lublin 1993 jest informacja o galonach oficerskich" - jak one miały wyglądać w stosunku do współczesnych?
 15. Poszukuję informacji na temat używanych we wrześniu 1939 wzorów mundurów lotniczych. Może ktoś ma jakieś dokładne zdjęcie i/lub namiary na warunki techniczne" w Dzienniku Rozkazów MSWojsk.
×
×
 • Create New...

Important Information