Skocz do zawartości

Die Grünen Teufel von Monte Cassino.


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wpadł w moje ręce film o Fallschirmjäger co ciekawsze nie jest to film dokumentalny a film wojenny nagrany przez samych Niemców(RFN) w 1958roku nosi tytuł: Die Grünen Teufel von Monte Cassino.
Muszę powiedzieć ze zrealizowany jest super, akcja nie jest może zbyt porywająca ale super połączony jest film na przemian z dokumentem tak więc całość prezentuje się wyśmienicie.
Film godny uwagi szkoda tylko że w języku Niemieckim i nigdzie nigdzie nie można dorwać napisów.

Mam pytanie czy powstały jeszcze jakieś filmy o Fallschirmjäger czy ten jest tak naprawdę jedyny?
ps. Jeżeli temat tego filmu był już poruszany proszę o usunięcie posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko sieć jest wszechmocna a filmów nakręconych przez RFN jest o wiele więcej :D

By było ciekawiej oczywiście za granicami naszego kraju(u nas graniczy to z cudem)wyszło parę dokumentów na dvd a cena ich wale aż tak nie przeraża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po I wojnie Niemcy byli przekonani, że ich armia im Felde unbesiegt" - w polu nie została pokonana; po II wojnie leczyli dusze podobnymi wymysłami Unbesiegt am Monte Cassino"... Ciekawe przykłady nowej propagandy powojennych Niemiec w wykonaniu weteranów nazistowskiej UFY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w to czy film jest propagandą czy też innym cudem natury, pisząc o tym filmie mam bardziej że przyda on się ludziom którzy interesują się fallschirmjager jako że jest to jedyny nie dokument a może pomóc znacznie np.przy rekonstrukcji.
Ot cała historia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza propagandowymi poematami sprzed '45 roku, to filmów o FJ raczej nie było. Za to samych falszirmjegrów to w filmach było dużo. Np. w jugolskim Desancie na Drvar" występują ich całe tabuny (dość karykaturalnych zresztą), z kolei w ruskim Tak tu cicho o zmierzchu" FJ są totalnie demoniczni.
Ostatnio w ruskim Ostatnim bronepojeździe" też ostro desantują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie