Skocz do zawartości

Krzyż z luf armatnich.


generał61

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Fotka yłu" kapliczki. No właśnie z czego tak naprawdę ta kapliczka jest??
Na pewno:
grucha od panzerfausta 30, dwóch łusek Pak(??), lufy czołgowej(??), no i tego w czym ta lufa jest obsadzona. Ja jestem pancerniakiem amatorem i przekracza to moją wiedzę, więc może jacyś prawdziwi znawcy rozpoznają co to tak naprawdę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo znajomo:)))
Kurka jeszcze raz będę tam musiał jechać, bo dopiero oglądając fotki wypatrzyłem mnóstwo szczegółów na które nie zwracałem uwagi robiąc fotki.
Lekkie sprostowanie z tymi bolcami -> chyba się za bardzo rozpędziłem z tą teorią...z frontu też coś wystaję, oczywiście teraz dopiero to zauważyłem(sic!:))), i konsekwentnie na każdej fotce jest zasłonięte przez barierę, ale to chyba ogórek(??):)))

Panowie czy obsada kapliczki z Dębskiej Woli/Chałupek to nie przypadkiem flak 36??
Lufa z płaszczem tylko nakrętki brakuje??

Pozdrawiam za niedługo nowe fotki.

PS
Ale tych kapliczek tu jest nawet nie zdawałem sobie sprawy:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego Rem fakt, że teraz żeby coś z chłopami ugrać to trzeba jakąś szkołę negocjacji skończyć:)))
Możesz zdradzić skąd ta pewność, że coś tam jest??
I jeszcze jedno pytanie możecie mi powiedzieć z jakiego kierunku szło to natarcie na Lisów?? Od Piotrkowic??
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Teraz wracamy do tematu kapliczek:
kolejna, nie prezentowana jeszcze w tym wątku.
Nie do końca jestem pewien z czego jest zrobiona. Wygląda trochę jak podstawa od flaka, chociaż spotkałem się z relacjami, że to coś od czołgu(??)
Ja na razie niczego konkretnego nie wymyśliłem, może Wy pomożecie:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>rem,zalecany jest duży dystans do tego typu opowieści.Z informacji,które ja uzyskałem wynika,że wraki zostały zabrane po wojnie.Może jakieś drobiazgi zalegają w ziemi ale żeby cała wanna?Wątpliwe...W pobliżu tego miejsca rzeczywiście jest stodoła i jeśli mówimy o tej samej to przynajmniej miejsce się zgadza:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>vaz - traktuję to na pełnym luzie, ale czym by było nasze hobby bez nadziei, że chociaż kilka procent opowieści o lufie spod wody" jest prawdziwa;-)) (naturalnie lufie Tygrysa!)
Co do opowieści - TVIb został za stodołą, ruscy saperzy zdjęli działo, w międzyczasie przyszła wiosna i kocur pogrązył się w bagnie" po wieże, z której chłopek zrobił budę dla psa;-) (budę widziałem).
Koniec opowieści. A jeżeli szperasz w tym rejonie, to sprzedam Ci też inne legendy:
Na wysokości Kuby Młynów, w Nidzie - wrak Pantery.
W jeziorku w Morawicy - wrak czołgu - nieustalono jakiego, ale nurkowie widzieli;-))
Okolice Lisowa - Pantera, TygrysII (nie wspominam tu o ogólnie znanych z Echa Dnia opowieściach o Ferdynandzie, Tygrysku II i nieustalonym wozie serwisowym (niemieckim naturalnie;-)).
A jak chcesz fakty - to szukaj w zalewie w miejscowości Umer. 2sztuki.
Pozdrawiam, miłej zabawy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego f35jsf - dopiero teraz zobaczyłem pytanie.
A więc skąd wiem. Nie wiem czy kojażysz Panterę wytarganą z Czarnej Nidy kilkanaście lat temu? Nie mówię tu o smętnych resztkach które są obecnie w muzeum OB, tylko o kompletnejjednostce w której po umyciu ze szlamu sprawnie działały mechanizmy i która cudownie wyparowała nam z kraju.
Ten sam facet, który prowadził tamto wydobycie wskazał jako drugiego pewniaka właśnie sławetną stodołę, której istnienie potwierdza także kolega vaz;-)).
I nie było tu rozmowy o tym czy tam coś jest, ale jak to wyjąć. A zresztą, gdyby nie było, to dlaczego chłop nie zgodziłby się na wejście z piszczałką za stodołę za 200zl? ;-))?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie