Skocz do zawartości

Kurtki niemeckie M36


stwp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
akurat kurtki M-43 były dość słabej jakości. I orginały cechowały się słabym wykonaniem, krzywiznami, i niedokładnościami. Podszewka była z materiałów sztucznych jak to określiłeś plastikowa" a same sukno również zawierało więcej włókien sztucznych niż prawdziwej wełny.
Więc kurtki m-43 sturma bym sie az tak nie czepiał.

No ale M-36 to porażka z tego co widzę po zdjęciach kolegów. Ja na szczęscie mam dość dobrej jakości m-36 sturma

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://secure5.easyspace.com/www.richardaunderwood.com/cgi-bin/shoppingcart/photos/564.jpg

Tu chyba macie alternatywnego producenta. 85 Ł to na nasze chyba niecałe 500 PLN ale jakość chyba bardzo dobra.

Parki zimowe niestety po prawie 700 PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akupiłem bluzę M43 dla W-SS produkcji Sturma i .. koszmar. Sukno moim zdaniem zawiera więcej plastiku niż wełny, podszewka jest również "plastikowa.
Za to wykonanie kieszeni mnie powaliło. Są naszyte krzywo (nie, to nie jest kwestia ułożenia materiału), dolne kieszenie mają kształt trapezów (chyba że takie były, ale o ile się nie mylę, to raczej nie)."

i dalej:

akurat kurtki M-43 były dość słabej jakości. I orginały cechowały się słabym wykonaniem, krzywiznami, i niedokładnościami. Podszewka była z materiałów sztucznych jak to określiłeś "plastikowa a same sukno również zawierało więcej włókien sztucznych niż prawdziwej wełny.
Więc kurtki m-43 sturma bym sie az tak nie czepiał"

Albo ja was nie rozumiem albo wy jesteście w błędzie ale to, że mundury wraz z trwaniem wojny miały coraz więcej sztucznych dodatków, nie znaczy że były bardziej plastikowe.
W przeciwieństwie do dzisiejszych plastikowych dodatków, wtedy dodawano viskozę i materiały z odzysku. Viskoza jest produkowana z drewna i sama w sobie jest całkiem fajnym materiałem i ze współczesnymi syntetykami nie ma wiele wspólnego.
A co do kieszeni, to twoje kieszenie mogą być całkiem poprawne. Generalnie, te kieszenie powinny być ścięte pod kontem z tyłu. Inaczej nie da sie ich dobrze naszyć na kurtke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką koledzy mają pewność że polscy pośrednicy sprzedają rzeczywiście oryginalne produkty Sturma ?
Niedawno ktoś z AA7 sprowadził przez znajomego kurtkę M36 bezpośrednio ze Sturma i okazało się że jest zupełnie inna ( na plus ) od tego co jest u nas na rynku. Zastanawiające.
Nawiasem mówiąc to już dawno mówiłem że Sturm to chińszczyzna i nie można traktować tego jako punkt odniesienia do porównań z innymi produktami.
Tak było kiedy sprowadziłem pierwszą partię kurtek M36 z Chin. Usłyszałem wtedy od paru osób że nie są dobre, bo inne od Sturma, a potem okazało się że są jednak bliższe oryginałom niż Sturm ...

Część postu będąca formą reklamy została usunięta


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 13:02 06-11-2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko sturm co się świeci ;)

patrząc jako obserwator na egzemlarze oryginalne - np na zdjęcie jednego oryginału, które zamieściłem wyżej to przedstawiona też produkcja Sturma to chociażby dla kolorystyki blado wypada przy producencie Y"

Zresztą do końca i tak nie wiadomo co jest ze Sturma a co ma udawać że jest ze Sturma.

Niemniej jak pokazałem też powyżej na rynku producentów replik jest kilka możliwości, i chyba potencjalny klient może coś gdzieś znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wątpliwości Kolegi Michała MG42, a jednocześnie abstrahując od jakości wykonania kurtek, należy stwierdzić, że wcześniej omawiane kurtki są jednak produkcją STURM’a. Pomijając już osoby dostawców, do których można lub nie mieć zaufania, to jest przecież jeszcze strona internetowa producenta – i można sobie porównać obrazki:

http://www.sturm-miltec.de/shop.php?actioncode=4&catID=109&hierIndent=1

Bez jakiejś dogłębnej analizy już widać, że chociażby kołnierzyk bluzy M36 jest źle wykonany i brzydko się układa. A to tylko jeden z przykładów…

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj namieszało się ostatnio z replikami niemieckich mundurów....

Chciałbym w imieniu znajomego który chce kupić własnie replikę kurtki M36 zapytać o jakość wykonania i poprawność wspomnanianej już nawet w tym topicu kurtki ze znanego serwisu:

http://www.allegro.pl/item266001870_feldbluse_m36_super_replika_w_super_cenie_r56.html

Wiadomo fotki fotkami , a nie ma jak opinia kogoś kto miał ją w ręku. Warto czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym ze nie trafilem w rozmiar :)to jestem narazie zadowolony ze STURM'a. Mam natomiast do Was pytanie. Kupilem wspomniana juz bluze STURM'a M36 i zastanawia mnie jedna rzecz bo nie we wszystkich bluzach to jest. Do czego sluzyly dwie tasiemki(sznurki nie wiem jak to nazwac) przyszyte na lewej gornej kieszeni. Sa one tak przyszyte aby mozna np wlozyc pomniedzy nie dlugopis.
Czy sluzyly one do przyczepiania jakis odznaczen czy jest to po prostu kaprys producenta?
bylbym wdzieczny za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam jeszcze jedno pytanko co do kieszeni,wiem ze moze jest to upierdliwe pytanie,mianowicie znalazlem gdzies w necie ze kazda kieszen miala jakies zastosowanie w praktyce.I tu pojawia sie moje pytanie czy byla jakas regula okreslona przepisami co, do jakiej kieszeni chowano? Czy moge obojetnie sobie wsadzic soldbuch do lewej gornej albo do prawej dolnej kieszeni, papierosy itd.
Co do podluznej kieszeni z prawej wewnatrz bluzy na zdjeciu to do czego ona sluzyla?
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z górnych kieszeni winna być noszona Książeczka wojskowa (Soldbuch) – ale w której nie pamiętam. No a co do pozostałych kiszeni to w warunkach polowych przydawały się do przenoszenia dodatkowej amunicji.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wydawalo mi sie ze z gornej,ale zauwazylem pare rzeczy co do tego z ktorej kieszeni wyjmowac soldbuch, nie wiem czy moge sie opierac na takich zrodlach ale w serialu Tajemnica twierdzy szyfrow" bodajze w 4 odc. Jorg wyjmuje przepustke (bo raczej nie byl to soldbuch inny format itd) z prawej gornej kieszeni, natomiast w filmie Upadek" generał który dowodzil obroną Berlina wyjmuje soldbuch z lewej dolnej kieszeni,a papierosy z prawej gornej I jak tu wierzyc filmom,zrodel na to nie ma wiec... pozostaja chyba tylko domysly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako właściciel najnowszej wersji bluzy M36 produkcji STURM-a jestem mocno zdziwiony tym, co przedstawia kolega stwp". To co pokazuje on jako bluzę od tego producenta ma niewiele wspólnego z tym, co jest w rzeczywistości. Co do pochodzenia mojej bluzy nie ma absolutnie żadnych wątpliwości bo była kupiona przeze mnie osobiście w siedzibie firmy STURM. Zdjęcia zrobiłem też sam osobiście i pokazują one to co faktycznie można u Sturma dostać. Nie mam niestety jak porównać jej z wcześniejszą produkcją tego producenta ale na prawdę nie widzę powodów do takiej krytyki. No chyba, że STURM jest konkurencją dla kogoś, kto tak go krytykuje...

Podaję też linki do większych zdjęć tej bluzy. Zainteresowanym mogę też wysłać mailem więcej fotek:

http://www.koszary.pl/bluzam36/m36-1.jpg
http://www.koszary.pl/bluzam36/m36-2.jpg

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie