Skocz do zawartości

Fanty SS które wykopaliście


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Fajna ksiazeczka.Fotki sa? Jesli tak, to duzo?:)
kudlaty: ja sie na niemczyznie nie wyznaje za dobrze, ale widzialem tylko elektryczne" wyposazenie kantyn, czy kasyn sygnowane Waffen-SS i SS-Reich.Gdyby mialy to byc dywizyjne oznaczenia, to mysle, ze trafialaby sie tez inne, a takowych nie spotkalem.Ale to tylko moje domysly, mzoe sie ktos zderzyl z jakims SSTK, czy innym LSSAH?.Moze ktos zna temat lepiej, ja moge poopowiadac jedynie troche o zastawie z polskich kasyn pułkowych:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś nawet w Rosji kupił takie fanty za 15 USD. Oni doskonale wiedzą po ile biegają takie rzeczy, no chyba, żebyś trafił na naiwniaków, albo kolesi którym wisi to co wywieziesz im z lasu. Problem jest na granicy, trzeba wtedy sypać więcej i to kilku osobom.

Parę lat temu na RTL7 w oom'ie" był świetny materiał o tym jakie fanty wyciągają w Rosji z lasów (kopali w glinie), widzieliście?

Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms - wiem, dlatego też wyżejnapisałem,że tanio nic się tam nie wyrwie.
Łukasz - z tego co pamiętam, to wyciągali tam całkiem ładne MP40, magazynki do niego, resztki mundurów, K98, o ile się nie mylę MG34 i Handgranaty. Pamiętam też, że rwali to ewidentnie z gliny, stany po wyczyszczeniu super. Grupka składała się z kilku kolesi, którzy na miejsce dojechali zachodnimi autami terenowymi. Paru facetów stało na czatach:)Następnie pojawił się komentarz, że trzeba uważać, bo są też inne grupy, które szukają takiego sprzętu ... chyba po konserwacji handlowali tą bronią. Nie pamiętam dokładnie, ale była gadka w ten deseń. W mieszkaniu jakiegoś Saszy leżały różne obrzyny i rozkomplatowane giwery. Materiał filmowy naszego reportera był po prostu zajebisty. Nie mogłem wtedy uwierzyć, że w Rosji wyciągają takie rzeczy :0

Pozdrawiam
Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem kiedyś w rosji i wcale nikt nie każe iść do kogoś tylko można iść samemu w puszczę na poszukiwania więc jak organizujemy coś na lato 2004 lub 2005......??


z żelaznym krzyżem albo innymi odznaczeniami można by wrócić:)))))

a rosyjscy milicjanci nie są wcale wymagający.....parę dolarów załatwia każdą sprawę......pogranicznicy rosyjscy to też nie problem...w końcu alko dalej przemyt kwitnie.....może to nie etyczne ale.......:)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam foty i pewnie mi nie uwierzycie, ale raz jedyny znalazlem kuchenke mikrofalowa SS. Byla w niej obcieta dlon z sygnetem i zegarkiem SS. Pewnie Ruscy zdobyli i se kolacje sporzadzili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja mam znaleziony w parku na ziemi kordzik(sztylet) SS :)

Ladnie widac napis Meine Ehre HeiBt Treue" a z tylu sygnatury odbioru dla SS (RZM) . Pochwa tylko po bokach rozpruta. Oksyda czy cos tam ze sztyletu poodpadala miejscami. Ktos ma pomysl na renowacje ? Prosze na mejla. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie