Skocz do zawartości

Fanty SS które wykopaliście


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
kilka lat temu ; w zalutowanej menażce ( !?) soldbuch, niesmiertelnik, listy, foto, opaska totenkopf" obszycia i sygnet.. ( bez odznaczen ) porucznika SS - wszystko owinięte w furazerke , aby nie latało !!? stan - elegancki :0)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuskę SS-TV też wykopałem ale to dawno temu... Miała oznaczenia SS-TV DWM 1938, już jej nie mam więc skanu nie zamieszczę.

A tak przy okazji to gdzie wyrwałeś" swoją? Bo ja w Toruniu. Słyszałem że na Helu się trafiają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne blaszki:)))

a łuskę trafiłem....???.....nie pamiętam.
chyba koło gdańska znaczy napewno ale czy na górkach czy w oliwskich lasach tego nie pamiętam ale chyba na górkach.

no pokażcie jeszcie jakieś cuda......!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Voucur, źle, że nie masz już swojej łuski SS, gdyż te dwie serie produkowane dla SS mają dużą wartość kolekcjonerską.

A te z dodatkiem TV są jeszcze cenniejsze.
Nie chce mi się znowu pisać o tych seriach i biciach, no chyba że byście baaardzo nalegali, to może skrobnę ponownie :D.

Jeśli chodzi o znaleziska związane z SS, to znalazłem kiedyś w środku lasu miejsce ( nawet nie gniazdo ), z którego ktoś puścił serię z Emgiety właśnie ammo SS. Wtedy trafiłem w tamtym miejscu ok. 100 łusek z oznaczeniem 1938 SS DWM i tylko JEDNĄ z oznaczeniem 1938 SS-TV DWM. Bardzo się tamtego letniego dnia ucieszyłem. Potem wracając na tamto miejsce trafiałem jeszcze rozrzucone tu i ówdzie 1938 SS DWM, ale te były już pojedyncze :D.

P.S. Swoją drogą ciekawe do czego koleś pruł... hmmm... :D, tak w środku lasu... .

Pozdrawiam kolegów po fachu,

RG42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem w ziemiance stertę dokumentów 4 dywizji ss policei (niestety wszystkie zgnite-zachowałem kilka fragmentów na pamiątkę), kilka pagonów, kikanaście nieśmiertelników ss (niestety stalowych-czytaj zgnite-zachował się jeden w stanie szczątkowym -widać runy ss na odwrocie). Była tam skrzynka z amunicją tak napchana, że aż niedomknięta. Sześćdziesiąt kilka sztuk to amunicja SS DWM 1938. Wszystko to było przywalone zabitym koniem.
Ponadto w innych miejscach trafiłem guzik na czepkę wczesnego wzoru (groszkowany, a na nim czaszka), dwie zawieszki do kluczyków od pojazdów z biciem ss-numer(teraz nie pamiętam). Na jednej na odwrocie skasowany wybijakiem napis wh-(numer).
Czaszkę cynkową na czapkę oraz kilka klamer stalowych.
To już chyba wszystko.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zwykły nóż kuchenny od zastawy z napisem ss. Koleś przyniósł go na budowę i wycinał nim dyble do kołków (pomagał sobie młotkiem). oczywiście go skonfiskowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieram iemczyzny", ale...:
Skromna wioseczka X na szeroko rozumianej kielecczyznie. W co drugiej chalupie porcelana i sztucce sygnowane SS-Reich i Waffen SS.Razem 21 sztuk porcelany ( talerze, kubki, filizanki ze spodkami, bigosnice, wazy do zup,sosjerki itp.) i 9 sztuccow(noze, widelce, lyzki).To wynik calodziennego lazenia od chalupy do chalupy.Aaa, no moze jeszcze efekt uboczny w postaci ciezkiego kaca nastepnego dnia;)
Wklejam dla przykladu kubek i sztucce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie