Skocz do zawartości

Dzisiejsze 3,5 godziny ciężkiej orki...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Myślisz, że ja na początku nie zazdrościłem oglądając fotki innych, a sam zbierałem tylko łuseczki w lasach. Nie wiem ile chodzisz, ale trochę praktyki i wiedzy i też powinno Ci się poszczęścić.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego RAJTEKZKS, ja chodziłem po okopach z II wojny i znalazłem torbę złomu i kapsel od buskowianki, poszedłem za dom i...austro-węgierski Signum Memoriae". Miejscówka jest bardzo ważna, ale czasami bardzo zaskakuje:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziekuje zeby nie zapeszyc:) A co do wiedzy i praktyki to masz absolutna racje:) Tylko trzeba miec tez poletka a na mych terenach jest ich jak na lekarstwo(niestety) Cos tam czasem wyskoczy ale cienko-taki to jest juz urok mojego kochanego Lubuskiego:) Trzymaj sie i dalej rzeb" te poletka jak najmocniej!:)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Oj nie myslcie,ze ja nic nie znajduje:) Poprostu zazdrosc mnie bierze na polskie monetki.SAPy i grosze polskie echhhh Ja raz od swieta jakiegos grosza trafie Stasiowego albo grubasa"Ale wkrotce jak pozwolicie zamiszcze foty swoich fantow monetkowych trafionych dzieki inspiracji tego tematu:)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, widze, że kolega nie namacha się zbytnio saperką:) Dokładnie takie same moniaki wyciągałem w tym sezonie kanarkiem 150 w centrum kraju:) Piaseczek i kilka choinek... czego więcej trzeba:) Miejscówka to 80% sukcesu:) Teraz po samym spojrzeniu na teren wiem czy wyjdzie jakiś sapek i jeszcze się nie zawiodłem:) z boratynek mógłbym w swoim pokoju tapetę wyłożyć;) Gratuluję moniaków - nie mają żadnej wartości ale trzymając je na dłoni człowiek ma niesamowitą satysfakcje...:) Mam nadzieję, że następny sezon rozpocznę nową Cibolką... jeszcze tyle terenu do przeczesania:) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście, że tylko co dziesiąty sygnał jest fałszywy. Widocznie na tym poletku woleli pijać wino marki Wino z plastykowymi korkami. Nie ma też szrapnelówek, a łuski sporadycznie. Jest troszkę pocisków typu Minie i muszkietówki.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie odwrotnie. Zamiast wina walili i to równo Polmosy. Na jedną monetkę przypada 5-6 kapsli :) Ale Na orance mogę kopać nawet te kapsle nie przeszkadza mi to :) Wole być pewny ze to jest kapsel niż mam ciągle myśleć ,że zostawiłem tam monetkę.

Odnośnie rodzajów kopanych monet to duże znaczenie ma okolica w jakiej kopiemy tz. ja mieszkam na terenie byłego zaboru Rosyjskiego wiec głównie trafiają mi się kopiejki a np: niemieckie fenisie to ekstremalna rzadkość, chociaż dla mnie kopiejki sa fajniejsze od Niemiaszków ponieważ lepiej znoszą ziemie niż Niemce. :)

Jakie monety najczęściej wam się trafiają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mieszkam w centrum Polski.Najczęściej to znajduję boratynki.Od lipca znalazłem ich około dwustu.Zdarza się też sporo monet Pruskich.Często wyjmuję z ziemi również carskie kopiejki,niemieckie fenigi. Znalazłem też kilkanaście SAP-ów.
Zdarzają się również monety starsze np. trojaki Zygmunta III Wazy czy półgrosze Jagiellonów.
Mam do Was pytanie.Jak jest u Was z rzymkami? U mnie można znaleźć srebrne denary z I i II w.n.e.
Pozdrawiam Wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Pomsee chyba o ten guzik województwa chodzi, ten podobny do Księstwa Warszawskiego, sam nie jestem pewny, bo jeszcze nie czyściłem, a druga strona nieczytelna, choć są jakieś napisy .
Ja stawiam na lata trzydzieste XIX w może powstanie listopadowe, jakiś carak, ew. prusak troszkę wcześniejszy? Jak troszkę popracuję nad nim to dam na ID.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie