Skocz do zawartości

Ankieta - najlepsza rekonstrukcja 2007


Rekomendowane odpowiedzi

TomHagen1 napisał:
Jednocześnie proszę administratorów forum o przeprowadzenie na forum ankiety podsumowującej tegoroczny sezon rekonstruktorski, z możliwością oddania głosu na konkretną rekonstrukcję, która będzie mogła zostać nazwana rekonstrukcją 2007 r.
Z pozdrowieniem dla braci rekonstruktorskiej TomHagen1"

To, myślę ciekawa inicjatywa, ale jestem też zdania, że należy opracować w miarę jak najbardziej obiektywne kryteria oceny reko, która miałaby zając pierwsze miejsce oraz umożliwić kolegom jak najbardziej precyzyjne określenie faworyta. Dlatego proponuję te kryteria najpierw określić:
1. Zgodnośc scenariusza z prawdą historyczną
2. Przygotowanie terenu walk", oprawa pirotechniczna,
wyposażenie w broń.
3. Sprawnośc organizacyjna ( w tym zaplecze logistyczne -
kwatery, wyżywienie etc. )

To moje propozycje do kryteriów ankiety, zapraszam do jej redagowania, ale proszę, żeby kierować się jakimś stopniem ogólności żebyśmy mogli ją przeprowadzić jeszcze przed gwiazdką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ups.. za szybko poszedł enter

Fajny teren, ciekawy pomysł z ludnością cywilna, miła atmosfera, logistyka na najwyższym poziomie no i tak jak napisałem - jedna z niewielu rekonstrukcji wrześniowych" zakonczona klęską Polaków co było zgodne z autentycznym epizodem z września 39.

Gdy jako poległy " leżałem na skraju okopu niesamowite wrażenie zrobił na mnie autentyczny ksiądz , który przechadzjąc się wsród zabitych" , udzelił mi ostatniego namaszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zgodnie z prawdą historyczna to w tomaszowie powinno byc 2 polaków. bo 2 rannych zołnierzy ostrzeliwało most koło niebieskich żródeł broniąć go przed nadchodząca piechota niemiecką. i taka była (prawie) 1 inscenizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...
1.Czerniaków 1944 od strony inscenizacji powiedzmy ok, ale od strony widzów...porażka!
2.Szturm Berlin-Modlin inscenizacja ok, ale od strony widzów, znów porażka!
3.Barbarossa powiedzmy ok!
i uważam, że Bzura 2007 w trójce mieści się napewno, a te głosy i głosiki, że to guzik nie taki, koło krzywe, za dużo szprych w kole,...błędy zawsze się zdarzają gdy się coś robi,a adaczy pisma" jak to powiedział kaktus przydałoby się zesłać na Kamczatkę, chcecie pomóc-to prsztańcie się wymądrzać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Wyry 2007
2 i 3: piknik lotniczy w krakowie 2007

_____________________________________________

o co chodzi z tymi 'badaczami pisma'? Czyżby komuś przeszkadzało że inni nieustannie zdobywają wiedzę i dążą do niej bardziej niż do 'ponapiedalania ze ślepakuw!'? Już kiedyś wiedza i umiejętność jej praktycznego wykorzystania była tępiona, w czasach gdy najważniejsze stanowiska piastowała socjalistyczna ćwierć i pół inteligencja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ober_schutze, akurat w tegorocznych Wyrach były spore odstępstwa od realiów historycznych:
1) W '39 w tym rejonie nie było niemieckiej broni pancernej (a na rekonstrukcji była Panzer II)
2) Niemieckie relacje nie wspominają o tym, by szturmowano schron bojowy (Sowiniec")

Mój typ odnośnie punktów 2. i 3. to Nowy Targ (chyba mało kto słyszał o tej imprezie, a brałem w niej udział i było naprawdę super jeśli chodzi o te kryteria). Co do pkt. 1 typów nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sezon już się skończył? A ja myślałem, że jeszcze parę rekonstrukcji przed nami, w tym co najmniej jedna z powstania listopadowego, dwie z 1939 roku i co najmniej jedna z I Wojny Światowej.
Zapomnieliście Panowie co najmniej o kilku bitwach, które zostały doskonale przygotowane i przeprowadzone:
1. Grunwald 1410 - 3000 uczestników i 100000 widzów;
2. Ostrołęka 1807 - 1000 uczestników i 20000 widzów;
3. Gdańsk 1807 - 700 uczestników i 15000 widzów;
4. Malbork 1410 - 500 uczestników i 50000 widzów;

z pozdrowieniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale na tym forum [grupy, rekonstrukcje, inscenizacje] jest może pare promili informacji i dyskusji o rekonstrukcjach innych niż z IIwś. Także nie ma sie co dziwić, jak ludzie typują, z resztą jak ktoś już sam skończył sezon, to głosuje na to co widział osobiście lub wziął udział...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie