Skocz do zawartości

Bzura 2007


yama02

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę z innej beczki - obok fragment relacji z Bzury na Kurierze Mazowieckim przedstawiający podobno kadr z walk nad Bzurą - może i nad Bzurą, tu nie będę się spierał, ale raczej z 1945 a nie 1939. Czy w tych redakcjach nie mają żadnego konsultanta od takich rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Z trochę innej beczki ;) poszukuje kubka do manierki zgubiłem na polu ;)
A jeżeli chodzi o imprezę to widać już komercję ;) proponuję pobierać opłaty od uczestników za występ.
No i ten kibelek no nie było juz organizatorów stać przynajmniej na farbę żeby pomalować taki charakterystyczny element. Kurde jak nie mieli czasu to w sobotę by rekonstruktorzy to pomalowali
wraz z szlabanem.
Było parę niedociągnięć ale impreza nie była zła. A z tą bronią to parodia akurat trafiło na mnie i chociaż opłaciłem musiałem pożyczać monolit od kolegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okejos włąśnie sie dowiedziałem ze po występie można było obejrzeć ale ja już bym i tak nie załapał bo do Zamościa dojechać to kawał drogi był a korki te z nie kiepskie były:) lepiej by było tak jak w ubiegłym roku przed kilka godzinek udostępnić:) Uważam na na tej inscenizacji najbardziej zyskuje miejscowość i właściciele łąk na parkingi:). Wydaje mi sie że rekonstruktorzy powinni więcej wymagać:) od władz może wójta może radnych bo oni najbardziej korzystają na tej imprezie wielka promocja miejscowości i zbierać haracz od handlarzy wkoło na rzecz rekonstruktorów!!!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okejos, pz II bylo na medal... mnie się podobała prezentacja promienia skrętu ;)

ale ludzie czekali na inne pojazdy w prezentacji dynamicznej - choćby te wz. 34. A SdKfz skoro był niedopuszczony do reko to tym bardziej powinien był wyjechać (z odpowiednim komentarzem)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steiner 7 , ok ,ok - rozumiem że malowanie nie to itd. Zdaje sobie sprawę z tego że utrzymanie za twarz takiej imprezy jesli chodzi o realizm i oryginały jest duzym wyzwaniem. Ale - zaznaczanm że to tylko moje zdanie - jesli po polu bitwy biegaja goście z PK ,jest maxim i inne wynalazki" :) to w sumie mogli się trochę chłopaki pokrecic dla publiki tym potworkiem:). Ale tak jak mówię Mnie i Synkowi ( ma dopiero 7 lat) naprawdę się podobało to wszystko.Mam dla Ciebie nawet propozycję .Mam Nissana pickupa i w przyszłym roku - jesli bedziecie chcieli służę pomocą przy organizacji - paiwo pokryję z własnej kieszeni. Jesli jesteś zainteresowany to krzyknij - dam ci maila. Mieszkam w Radomiu tak więc odległośc jest banalna i nie ma problemu żeby przyjechać na 2 dni i posmigac samochodem jak trzeba. Jakaś przyczepka też się znajdzie :)

Pozdrawiam : Poldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów od mnie...
Tak zmaltretowany nie wróciłem do domu po żadnej innej imprezie...
W sobotę urządziliśmy sobie marsz, który skutecznie następnego dnia wyeliminował naszego kolegę z inscenizacji.
Ja skończyłem z ostrym przeziębieniem przy 39 stopniowej gorączce i skręconą kostką.
Co do + i -.
Na + zaliczam odprawy, pogadanki Sławka i pirotechnika przed imprezą oraz próby, czego brakowało w zeszłym roku.
Na – na pewno zbyt długi czas bezruchu przy oczekiwaniu na próby przez który ludzie padali jak muchy.
Ogólnie natomiast na przyszły rok może warto byłoby też pokusić się o załatwienie dojazdu w pobliże miejsca koncentracji kolejką wąskotorową.

Pozdrawiam, Mariusz, GH „PATRIA”

Szczególne podziękowania dla LOW-u i Marienburga za przyjęcie naszego UR-a i 51pp również za wspólne działanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZECZY ZAGUBIONE....HELP! Panowie zaginęły używane buty KR WP podkute czarne trzewiki.....ktokolwiek widział ktokolwiek wie.. Były na zielonej trawce kolo wierzb przy drodze od kościoła na plac boju. Strasznie mi ich szkoda bo w nich walczyłem prawie na wszystkich Bzurach i nie tylko. Dajcie sygnał jesli ktoś znalazł lub coś wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział tak ze każdy pojazd dawał tyle radochy co kilkunastu żołnierzy (bez obrazy żołnierzy) ale wszystkie pojazdy robiły furorę bo tego sie nie widzi na co dzień. jeśli za rok by przywieżc kilka pojazdów nawet nie jeżdzących z muzeum najbliżej chyba w Warszawie np. rozbitego Hertztera lub jakiegoś innego innego nawet porozbijanego wtedy zadowolenie wzrosło by o kilkadziesiąt procent wiem że jestem marzycielem powiecie że to koszty itp.... ale mówie co by jeszcze bardziej poprawiło atmosferę. ZA mało było tksa i SdKfzt -a i innych pojazdów. Szkoda że nie przyjechali Czesi ze swoimi pojazdami:(. Napisze to po raz kolejny pojazdy wojskowe robią naprawdę świetne wrażenie i dodają wielkiego uroku całej imprezie i nawet część repliki 7tp wzbudzała wilkie zainteresowanie trzeba zwrócić uwagę na to!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał, że znakomicie podniosłoby poziom widowiska zezwolenie innym GRH na robienie dioram, niekoniecznie z tego czasu, a nawet niekoniecznie z epoki. Chyłopaki z 'Festung Breslau' robili furorę i słusznie, fajny okopik jak pokaząłem wyżej z dobranymi szczegółami m.in. piwkiem z epoki, gramofonem... Więcej takich inicjatyw !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie