Skocz do zawartości

okolice Poznania vol.4


romkol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 307
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hehehe... Romkol, też o tym myślałem. Co do wypadu za tydzień jeszcze się zgadamy :)

No to wróciłem z rodzinnych landów, osiągnięcia może nie imponujące ale przez weekend wyciągnołem 68 monet!!! Niestety nic ciekawego :( 10 Pfenning 1943, 5 Pfenning 1940, 5 Pfenning 1944, 1xPRL i 64 współczesne (na kwotę 17,96) :) Z inszych rzeczy przywiozłem sobie dwie większe łuseczki (45mm i 14,5mm) i 3 guziczki WH :)
Za to Kamdrum powinien z wypadu być mega-zadowolony :D
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wytargał!(wytargaliśmy z Piotrem :) )

W sumie, to aż tak masakrycznie dużo ich nie wyszło, bo ogółem poniżej 200 (nie licząc ponad 150 pepszek i tony mosinów, które zostały w okopie, bo te to zmora :) ), a kiedyś po jednym dniu z Zielonki przyniosłem chyba 270 (nakopane z SV).

Jak na razie jednak(sprawdziłem tylko mosiężne, których wyszło koło 50)wszystkie mają satysfakcjonujące mnie bicia(mało potwarzających się).

Wcześniej jeszcze miałem mały sezon ogórkowy", ale całe stadko porozrzucane po terenie kilkudziesięciu metrów kwardratowych i leżące 10 cm po ziemią powędrowało z powrotem do ziemi - tym razem o wiele głębiej, niż pierwotnie (użyliśmy z też z Pg wymyślnego sposobu zniechęcenia potencjalnych poszukiwaczy do kopania w tym miejscu:) )

A z ciekawych rzeczy, to natrafiliśmy na leżącą w okopie niemiecką puszkę po masce gazowej w całkiem sensownym (jak na wykop) stanie, którą ktoś wykopał i pozostawił w miejscu. Cóż, zająłem się nią :)

Co jednak najważniejsze, to fakt, że klimacik był przedni i pogoda też całkiem fajna!

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez rewelacji - spędziłem weekend w lesie...na grzybach:) Zbiór był duży a na pewnej leśnej drodze wypatrzyłem resztki naczyć RAD... chyba tam kiedyś wrócę, bo na starej mapie pisze, że w pobliżu były baraki pracowników leśnych.
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moje plony sobotnio niedzielne to(Sv PG udało mi sie ustawic sprzęt)1/2kopiejki 1892, 1Pfennig 1892, 1Pfennig 1898, 1Pfennig 1900,5Pfennig 1900,10Pfennig 1888,i Friderikus Borussorum Rex1784 trojak chyba tak to sie pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się ciesze Ben, że udało ci się w końcu wyczuć wykrywkę, bo twojej maszyny jabelkiem nazwać nie można :)

Może w końcu ktoś zacznie deptać po piętach Sv i Pg :P

A co do rzeczonego miejsca, to faktycznie trzeba się streszczać, bo w przyszłym roku już pewnie zostaną tam tylko ajzole i pokruszone łuski od PPszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznac raczej nie poznałem ale z jednym zamienilem pare słów. Kamdrum nie mów tak bo PG i Sv mnie nigdzie nie zabiorą:))A tak przy okazi kamdrum PG Sv macie jakieś plany na sobote i niedzie, bo ja jak zwykle jestem chętny na jakiś wypad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie niestety w tym tygodniu z wami nie będzie :( Znów w obce landy jadę - tym razem okolice Leszna/Wschowy...
Sprzęt zabieram, więc jeśli kolega Romkol chciałby się gdzieś w terenie spotkać, to oczywiście jak zwykle jestem za :)
Pozdrawiam i życzę owocnych łowów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie w ten weekend nie ma, bo jutro będę się weselił", a w niedzielę pewnie dochodził do siebie :)

W przyszły weekend natomiast też będę w obych landach, więc jeżeli wspólny wypadzik, to pewnie dopiero za 2 tygodnie.

Z racji mojego 100 postu natomiast życzę sobie wszystkiego najlepszego :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tam damy radę bez Was omieść poorane pola...
Do niedzieli zapowiadają dobrą aurę, więc myślę o jakiejś wiosce, lub konkurencję zrobić dla kolegi f. :) - dawno nie byłem na tym poletku.
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosiłem dziś parę monetek ale niestety sieją ziarka i najciekawsze miejsca znów będą zajęte do lata...

Do kompletu Prusaków dobiło dziś 90 einen thaler 1821 - ostatni brakujący element drobniaków, więc cieszy co najmniej jak jakiś denarek:)

Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wróciłem :) Nawet ciekawy teren zwiedziłem i coś tam wygrzebałem: 1 boratynka, 2 grosze 1923, 2 grosze 1928, 1 Pfenning 1892, 1 Pfenning 1875, 1 Pfenning 1912, 2 Pfenning 1874, 5 Pfenning 1892, 5 Pfenning 1893, 5 Pfenning 1914, 10 Pfenning 1940 i 4 współczesne grosiki :)
Do tego jakiś wisiorek, pierścionek, medalik ze św.Józefem, 4 ładne guziki z pruskim orłem, ładnie zdobioną klamerkę, porcelanowy kapsel browaru SCHMIEGEL, i inne popierdółki oraz...
Krzyż (niestety niekompletny :( )! na awersie została tylko głowa orła w koronie, na rewersie pięknie wybite: Powstańcowi Broni Wdzięczna Wielkopolska 1918/19" oraz numer 5183 (wybitego egzemplarza/nadania?) :)

Romkol, szkoda żeśmy się nie zgadali... A napisałem ci eskę!
No koledzy chwalic się co tam w weekend z gleby wyszło :)
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie Panie fakker " ( he he - nie mogę jak czytam tego posta z sąsiedniego działu ...:) ) skoczyłem na Twoje poletko popatrzeć co tam jeszcze zostało... a było to:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5603748de00c6b9b.html

A co u Ciebie wyszło? Nie grzebałeś czasem w Niedzielę po południu w okolicy dziadkowego trampka?

Romek - sms trzeba było do mnie wysłać - net na modem to rzadko wchodzę tu na week&.
PG znów lekko mi odskoczyłeś z tym krzyżykiem...., dla mnie na razie pozostaje tylko stary wiarus:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f512881bfefb36ca.html
:)
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Sv od czwartku robiłem za niańkę dla juniora i jedynie w piątek udało mi sie wyskoczyc na 'moje' poletka" :) wyszło pare moneciaków praktycznie same pfenningi / 4-5 sztuk nie pamietam / 3 kopiejki z 1884 i jakies inne badziewko typu guziki łuski itp itd. W weekend nigdzie nie byłem więc koło dziadkowego trampka to nie ja. A poletko po któtej stronie Pozka masz na myśli? Północ czy południe bo ja na południe jeżdzę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Południu... Ledwie miejsce znalazłem na polu, bo cała chmara Wykrywników" krążyła wkoło;

Właściciel tego pola większą kasę by zarobił, jakby pobierał opłatę za wejście na te hektary:), niż za plony z jego obsiania:)
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie