Skocz do zawartości
  • 0

moja głupota:(


draven85

Pytanie

witam
zrobiłem pierwszy raz taką głupią rzecz i mam nauczkę ale mam odnośnie tej sytuacji pytanie , więc:
znalazłem naboje do mausera z roku 38 i 41 postanowiłem wyciągnąć czubki. Po wyciągnięciu zaczął lekko dymić materiał w łusce i nagle zapaliło się ;/ czy to normalne? czy to naboje zapalające?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że tylko mauserki a nie coś bardziej rozrywkowego.
Co niektórzy bawią sie innymi większymi urwiłebkami. Jak miałem 10 lat też zdarzyło mi się coś podobnego. Pamiętam jakiś dymek koloru żółtego i zaczęło się palić zabardzo się nie znam, ale chyba fosforowy był.
Pozdro
Dobrze, że napisałeś może innym da do myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tę stronkę (pewnie wszystkim znaną):
http://users.swing.be/sw017995/792color.htm

Ten nabój, który znalazłeś to był zapewne
Leichtes Spitzgeschoß mit Leuchtspur (light pointed bullet, tracer)" (zielony pasek na denku).

Widziałem też naboje (P - Polte), w których pociski fosforowe wyglądały jak po częściowej eksplozji. Doszedłem do wniosku, że kiedy płaszcz przerdzewiał, do środka dostała się wilgoć i pocisk rozsadziła od środka zamarzająca w zimie woda.

Co do bicia AUY(P154), to amunicja z pociskami z fosforowymi/zapalajcymi stanowiła tylko małą część całości, więc aż tak nie ogólniajmy, bo produkcja każdej fabryki obejmowała naboje z w/w pociskami.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby poszerzyć grono ciekawskich" napiszę że ja też tak miałem w zeszłym roku, ale na szczęście robiłem to przez oknie i szybko za nie wyrzuciłem jak sie tylko zadymiło :)
a pod oknem nikogo nie było. No i najważniejsze nie wybuchło, nikomu okien nie rozwaliło :0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi Justyna mówiła to myślałem że OJOJ,ale dobrze że tak się skończyło,zawsze mogło być gorzej.Jak to zwykli mawiać starzy indianie- z każdego złego rodzi się jedno dobro-może dzięki Tobie inni się dwa razy zastanowią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie