Jump to content

Transport kolejowy


von Neumarkt

Recommended Posts

Wczoraj wieczorem,linią kolejową Legnica-Wrocław jechał sobie transport wojskowy,niby nic takiego ale jazgot wydawany przez wagony był tak okropny że ja stojąc w odległości ok.0,5 km miałem wrażenie że przeniosłem się do....stoczni.Polska Armia kupujesuper nowoczesny sprzęt",ale nie stać jej na nowe wagony,no chyba że wagony (złomy) podstawia PKP,ale bez względu na to do kogo należą wagony ich stan woła o pomstę do nieba,pozdrawiam v.N .
Link to comment
Share on other sites

A pamiętasz może, czy sprzęt na wagonach był polski, czy może były to Leopardy lub Challengery? Pod polski sprzęt wagony podstawia PKP, zagraniczny przeważnie wjeżdża i wyjeżdża na platformach DB lub własdnych np. Armii Brytyjskiej lub U.S.Army. Wojsko Polskie nie ma obecnie żadnych własnych wagonów, wszystkie w Polsce są własnością PKP CARGO S.A. A tak z innej beczki - czego oczekiwać od platformy na której jedzie ważący 55 ton czołg? To nie wagon pasażerski 1 klasy.
Link to comment
Share on other sites

To był transport sprzętu armii naszego bratniego kirgiskiego ludu, którzy w ramach ćwiczeń chcieli pobyć w okolicach Helu.
Zamierzeniem było dostarczenie ich dobytku na specjalnie dostosowanym do danego odcinka trasy kolejowej wagonie, a dokładnie rzecz ujmując kilkunastu sztukach, produkcji polskiej zakłady H.Cegielski i reszta. Warto bowiem wspomnieć, że nasz narodowy przewoźnik w liczbie 120 spółek zależnych od siebie i budżetu państwa przede wszystkim posiada liczny tabor specjalistyczny gotowy wyjść naprzeciw każdemu wyzwaniu, nie tylko militarnemu, w tym ulżyć w niedoli akustycznej mieszkańcom przykolejowych dróg.
Od tego ma także dzielną załogę logistyków, techników, inżynierów i magistrów oraz innych specjalistów, która to ekipa dzień i noc nadzoruje to by armijni przemykali cicho i niewidocznie dla oka ciekawskich wśród których wróg szpiegująco-dywersyjny czaić się może. W tejże centrali PKP, Warszawa - centrum, od czasu pewnego zagościła jednak awaria sprzętu komputerowego spotęgowana okresem urlopowym i ogólnym rozluźnieniem nastroju mobilizacyjnego, przez co nieszczęśników z Kirgistanu skierowano na niewłaściwą trasę hen ku Giermancom. Tory względem jakości i pomniejszych parametrów technicznych w tym zakątku kraju są zdecydowanie odmienne od szlaku, którym mieli przemierzać wojskowi ze swoim przyciężkawym wyposażeniem. Efektem tego był kilkudniowy paraliż w woj. dolnośląskim, liczne opóźnienia innych składów, które musiały ustąpić priorytetowi potęgi zbrojnej. Do tego skrzypiało, szumiało, głosem silnym echo puszczało. Ostatnie wieści wskazują na to, że warszawska centrala uporawszy się z aktualizacją windowsa do wersji '98 ochoczo przystąpiła do rozwiązania tej kłopotliwej dla wielu sytuacji.

Źródło: Głos Ludzi - gazeta dolnośląska"
Link to comment
Share on other sites

A skąd Pan to wie, szanowny Panie, he? :)

Czyżby miał Pan coś wspólnego z dzielną załogą?...

Proszę nie obrażać braci dziennikarskiej zagłuszając wolność słowa i krępując wypowiedzi aluzjami trawiastymi! :)

Trzeba wierzyć, by zobaczyć. Wiara czynić podobno może cuda.
Link to comment
Share on other sites

Ale jak można nie wierzyć w Głos Ludu?

Głos, który potrafi ujrzeć dudniące transporty kolejowe spragnionych słonecznych, nadmorskich kąpieli kirgiskich wojaków oraz trud pracowników polskich kolei zmagających się z ogromem ciążących na nich odpowiedzialnych zadań by te wodne atrakcje im umożliwić?

:-)
Link to comment
Share on other sites

Witam,w tych warunkach świetlnych i z racji odległości,ani ja ani koledzy nie byliśmy w stanie określić typu sprzętu, ale:przód wyglądem przypominał BWP,ale już tylna część miała jakby nadbudówkę,coś jak w działach samobieżnych,nie było natomiast widać lufy,o ile tam w ogóle była.Układ jezdny nierozpoznawalny,ilość na wagonach co najmniej 10 sztuk,w układzie 5szt-wagon kryty-5szt.Wiem że opis jest mało szczegółowy,ale tylko tyle udało się zobaczyć,więcej było słychać.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information