Jump to content
  • 0

IDENT.BAGNETU?

bruner0

Question

witam,będąc na urlopie u rodzinki na mazurach dostałem od wuja 2 bagnety jeden to mosin,a drugi to jakiś niemiecki.Czy w niemieckich bagnetach ostrze się rozszerzało ku górze czy to po prostu ktoś tak przerobił?

14 answers to this question

Recommended Posts

ma75-podzielam twoją opinię to przeróbki kowalskie –liście zupełnie inaczej wyglądają po zeszlifowaniu piły czy to w okopie przez właścicieli czy już przez producenta nadmienię tylko dla tych którzy nie wiedzą iż żołnierz złapany na linii frontu przez przeciwnika z takim bagnetem z piłą miał obcinane uszy ,nos a niejednokrotnie obcinany język lub wybijane oczy –pozdro

witam,będąc na urlopie u rodzinki na mazurach dostałem od wuja 2 bagnety jeden to mosin,a drugi to jakiś niemiecki.Czy w niemieckich bagnetach ostrze się rozszerzało ku górze czy to po prostu ktoś tak przerobił?

Na ,,moim'' zdjęciu ten liść wyglądał jakby go ktoś bardziej podgiął w ,,szablę '', ale teraz to nie wiem , może to zdjęcie przekłamuję ...Widziałem parę tak podrasowanych bagnetów, możę dlatego tak mi się wydało...Pozd.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information