Skocz do zawartości

Dzisiaj w Poznaniu


fakker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
He he - zatem w moich okolicach chodzisz ( całe szczęście, że nie po mej sypialni :)

Jak możesz podaj mi roczniki i mennice tych fenoli ( 20 i 50 ).

Szelągi też zazwyczaj miewam lekko wytarte, za to grosze są już wiele ładniejsze.
Ciekaw jestem jak wygląda jego awers...

Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mennice trudno dostrzec - będzie na rewersie na dole, po lewej i prawej stronie orlego ogonka:)
Popatrz dobrze - może dojrzysz na nich E lub H, szczególnie na 50tce :)
Jestem z okolic kolegi PG - gadałeś z Nim ze 2 tygodnie temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na starte G - nakład mniejszy 3,9 mln. Jak pisał PG nominały rzadkie, jeżeli można tak określać drobne niemieckie monetki.

August ładnie nabity choć lekko ( na awersie ) ziemia go potraktowała po macoszemu:)

Ta ombka " starego typu to raczej stary guzik - wielkość trudno określić na podstawie zdjęcia ale strzelam na średnicę w okolicach 5 naszych groszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tutaj wszedłem to mam pytanie do kolegów z Poznania :-)
Powiedzcie mi proszę - co było kiedyś w miejscu gdzie teraz jest Malta (chodzi mi o jezioro)może ktoś ma jakąś mapkę jak to wyglądało dawniej - np. w średniowieczu (właśnie ten okres interesuje mnie najbardziej )

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ostrzeżenie :-), ale odpiszę dlaczego pytam, interesuję sie głównie czasami zakonów rycerskich, macie w Poznaniu na Malcie Kościółek, który należał do zakonu Joannitów, myślę, że te tereny gdzie teraz jest jezioro były ich własnością, interesuje mnie czy zakon ten podobnie jak Templariusze, również zakładał folwarki obronne i jak to mogło wyglądać ?
A tak wracając do czasów drugowojennych to ciekawy (dla poszukiwacza) jest ten park (nie znam nazwy)za Maltą, jadąc od Politechniki-tylko oczywiście wcześnie rano kiedy nie ma tam spacerowiczów :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu, gdzie dzisiaj jest Jezioro Maltańskie stała kiedyś Luneta Aster (Luneta Cybińska), którą rozebrano po 1892 roku.
Polecam świetną, pewnie więszkości znaną, stronę Mariusza Wojciechowskiego i Jacka Biesiadki http://www.mars.slupsk.pl/fort/tp_00.htm

Co do parku przy Malcie, to co skłania Cię kolego Romo do twierdzenia, iż jest to ciekawe miejsce do poszukiwań?
Pewnie jakaś łuska i monetka gdzieś tam leżą, ale najpierw trzeba by się przebić przez tony wszelakich śmieci... (abstrahując zupełnie od tego, iż jest to centrum miasta, co wiąże się z określonym ryzykiem ;) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację kamdrum tony śmieci tam zalegają i rzeczywiście to środek miasta, ale....fanty sie trafiają i to nie tylko drugowojenne, dorobić to sie na nich nie dorobisz, ale miejsce do treningu fajne, z pustą kieszenią nie wrócisz :-)
Historii tego miejsca nie znam bo nie jestem z Poznania, bywam tylko czasami:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zawsze dziwie, ponoc mieli malo amunicji ( historie z 5 nabojami w kieszeni) ale tez znajduje duzo pestek do pepechy. Jeden koles tlumaczy to problemem z ladowanie magazynkow w niesprzyjajacych warunkach. Moze to prawda a moze rzeczywiscie rzucali nimi w szkopkow ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie