Skocz do zawartości

Czołgowe wpadki


M-i

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Niestety nie mam fotek. Opowiem tylko:

1. Żagań, 72 zatopiony na czołgówce w błocie ponad błotniki. Po kilku dniach błoto przeschło i było sporo kopania saperkami. WuZeTa przyjechała na gotowe. Wyglądało to jak ringstad (czy jak to się tam pisze), wystawało troche pancerza i wieżyczka :)

2. czołgówka jw-Żagań - poligon Karliki, pt-91 w konfrontacji z fiatem 125p :) zawinił dowódca dekla i kierujący ruchem. Szczęściem maluch został tylko lekko najechany na przód i przestawiony przy zwrocie czołgu. W malaczu była cała rodzina z dziećmi. Kierowca dekla dostał koło 2000 kolegium i kilka punktów karnych do prawka cywilnego (sic!). Na kolegium złożyła się cała jednostka, dowódca mojej kompanii kazał namalować na eżektorze lufy i na błotnikach przekreślonego malucha :) Czołg pojechał w polskę testować paliwo rzepakowe, ciekawe co się z nim działo :)

3.Poligon Joanna Żagań. Strzelanie z czołgu z grubej. dekiel nabrał ziemi w lufę, przy strzale zrobił się kwiatuszek. Nie widziałem strzału, ale widziałem go już na remontowej :)

4. miejsce j.w. Strzelanie z grubej. Pod koniec ścieżki rozkaz rozładowania (przy trafieniu i niepotrzebnym ponownym załadowaniu strzał w kulochwyt). Strzał padł przy podniesionej lufie. Po kilku ładnych sekundach na horyzoncie, na wzgórzach wyrósł piękny grzybek. Patrzałem na mapie, były tam jakieś wsie w pobliży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie