Jump to content

nowelizacja prawa o broni


Recommended Posts

pozwalam sobie na zacytowanie penej informacji ze strony www.nfs.pl
W ostatnim numerze STRZAŁU (8/2007) Jarosław Lewandowski przedstawił fragmenty projektu nowelizacji ustawy o broni i amunicji autorstwa mł. insp. Jarosława Karabina i nadkom. Agnieszki Rosiak - policjantów z Komendy Głównej Policji.

Jak powszechnie wiadomo nasza ustawa o broni i amunicji jest wyjątkowo liberalna . I to właśnie nie mieści się w głowie niektórym decydentom. W związku z tym w KGP opracowano projekt zmiany tego aktu prawnego na bardziej kagańcowy. Oto jego wyjątki:

- pozwolenie na broń nie będzie mogło być wydane osobom skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe popełnione z winy umyślnej. Obecnie zakaz dotyczy osób skazanych za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub mieniu. Czyli jak powiem coś o stanie umysłowym jakiegoś urzędnika i zostanę za to skazany, to utracę pozwolenie na broń.

- badania lekarskie, odnawiane co 5 lat, obejmą wszystkich posiadaczy broni, w tym broni czarnoprochowej. Obecnie ta przyjemność dotyczy osób ubiegających się o broń i posiadaczy broni do ochrony osobistej.

- wprowadzenie pisemnej formy użyczania broni i zakaz jej użyczania krzyżowo" tj. myśliwy sportowcowi i odwrotnie. Obecnie obowiązuje w tej mierze kodeks cywilny, który nie zastrzega szczególnej formy dla umowy użyczenia. Może być ustna. Użyczanie krzyżowe" jest dopuszczalne.

- repliki broni czarnoprochowej można będzie używać tylko na strzelnicach i tylko po zarejestrowaniu ich na komendzie wojewódzkiej. Broń CP nie podlega obecnie reglamentacji Policji. Ale z tego widać, że nie będzie można organizować rekonstrukcji historycznych bitw. Grupy rekonstrukcyjne pójdą w rozsypkę. Ktoś widocznie nie lubi żywych lekcji historii.

Miejmy nadzieję, że ten super projekt" pójdzie, jak wiele innych, do kosza. Komendant Główny Policji nie posiada na szczęście inicjatywy ustawodawczej. Każdy jego projekt musi zaakceptować Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a do Sejmu może to wnieść wyłącznie rząd.
Link to comment
Share on other sites

ja bym do tego jeszcze proponował dopisać konieczność posiadania pozwolenia na ASG - no przecież kobiecina za okienkiem w banku nie musi się znać na broni, żeby odróżnić czym i w jakim celu ktoś ją atakuje. jak dla mnie kwestią kolejnej kadencji rządów Kaczyńskich będzie przywrócenie pozwolenia na czarnoprochowce, wiatrówki i gaz :/
Link to comment
Share on other sites

Nie no - to chyba jakiś żart ?
To może jeszcze posiadając broń palną w celach ochrony osobistej będę musiał spacerować i szwędać się wszędzie z obstawą policyjną w zasięgu wzroku ? - toż to istna parodia ! - po kij mi w takim razie broń, skoro policja zawsze przy mnie będzie... a swoją drogą, to może skoro już tak bardzo im zależy na pilnowaniu mojej giwery, to niech sami mi ją wożą - oszczędzi to trochę stresów i nerwów - załóżmy ogólnopolską sieć Policja-Taxi
Link to comment
Share on other sites

Panowie
spokojnie KGP słynie z wymyślanie przedziwnych zmian taka to jest instytucja a ci w/ w państwo muszą coś z siebie wypchnąć żeby broń boże nie zlikwidowano im etatu bo co będą robić przecież nie pójdą łapać bandytów bo ich widzieli tylko na foto.
A tak do rzeczy na razie na pewno nic się nie zmieni w ustawie o broni bo sejm nie ma na to czasu ale jeśli nie daj bóg na jakimś reko dojdzie do wypadku z bronią obojętnie jaką to jak znam życie pismaki nas zjedzą a zaraz potem zacznie się nalot prokuratury i policji żeby nikt nie powiedział że nic nie robią dlatego UWAGA z tym co robimy na reko
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information