Jump to content
  • 0

Pieczątka który wiek


martian.

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

Sorry Pomsee ale jestem w fotografii tradycjonalistą i używam zautomatyzowanej bądź co bądź lustrzanki, a zdjęci na forum robię starym gratem cyfrowym 2 mp może jutro postaram się pożyczyć coś nowszego i zrobić lepsze fotki. Po wykonaniu drugiej strony tej pieczątki robota iście toporna. Kwadratowy zwężający cię trzpień do mocowania najprawdopodobniej w drewnie. Widać ślady piłowania, a grawerka jak u analfabety.
Link to comment
Share on other sites

Naprawdę świetny fant Ci się trafił. Wart jest ekspozycji w muzeum o ile w Odrzywole takowe istnieje ;) Myślę, że pieczątka pochodzi sprzed roku 1869 kiedy to wprowadzono w dawnym Królestwie Polskim język rosyjski jako jedyny obowiązujący język urzędowy. Prawdopodobnie pochodzi ona z pierwszej połowy XIX w., wskazuje na to archaiczność użytych słów na pieczątce.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o czytelność i jakość pieczątki to nie sugeruj się tym. Wykonał ja zapewnie jakiś inny rzemieślnik z Odrzywoła tak jak potrafił czyli w dość prosty sposób. Według mnie jest ona z okresu do połowy XIX w. czyli początek tego wieku też jest możliwy.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information