Skocz do zawartości

Koszalin


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witaj,

jestem w posiadaniu mapy ale z drugiej strony Słupska tj. Kreis Lauenburg i. Pom. - ziemia lęborska, 1:100000, rok druku 1933.
Zaczyna się na zachodniej części jeziora Łebsko (Kluki), a kończy kawałek za Wejherowem. Jeżeli Ciebie to interesuje to wyślę Ci skan lub ksero.

Pozdrawiam - Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !
Mam niemiecką mapę pomorza z 1935 roku w skali 1 : 300000.
Jest na niej Berlin od zachodu , aż po Lębork na wschodzie i Gniezno na południu. Jeżeli jesteś zainteresowany , to mogę część skserować , lub spróbować zrobić zdjęcie ( jest duża ).
Pozdrowienia R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mapa to A3? jesli tak to skanujesz dwie czesci na skanerze A4 i juz. Wcale nie chcę miec tego w całości.

PNG to jak pisza ezstratny format". Jak kupowalem skany map to dostalem w takim formacie i teraz tego sie trzymam siłą inercji. Ale jak wyslesz w tiffie to sobie przerobię. natomiast jpg to kibel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa jest większa niż A3, bodaj A2 - poradzę sobie, będzie w formacie jaki chcesz. W zależnosci ile to zajmie - wyslę Ci mailem lub poczta tradycyjna płytę CD. Podaj na maila adres.
Pozdrowienia - Mariusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Do Netcom'a
Posiadam GroBblatta 2xA0 Od Kolbergu do Koslina Na dole po Bad Polzin. Zasięg na wschód kawałek za J.Bukowo.
W wersji elektronicznej 1:100000. Chętnie wymienię się na GroBblatta Słupskiego.
Do reszty
Coś ta zima uparta.
Pozdrowienia
der K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

Brak zupełny wieści od Leona, Adama i innych. Cisza grobowa. Zamarzli czy co? Kacer tylko czasem sygnalizuje, że funkcjonuje. Zima dopiero pokaże co potrafi. Byle tylko w porę sobie odpuściła.

Szukam, grzebię w papierach - rezultaty znikome, śladowe informacje. Trzeba szukać źródeł i być przygotowanym, żeby nie stracić ciepłych dni na ślęczeniu w ksziążkach ...

Odzywajcie sie czasami i czekajcie sygnału, wypatrujcie mimo śnieżyc.

Bywajcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
jako ze mieszkamy po sasiedzku tak sobie pomyslalem ze skoro kopiecie to pewnie tez macie interesujace fanty ktore chcecie sie pozbyc. odtwarzamy oddzial niemiecki i zawsze jest znajdzie sie cos co sie nam przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czyżby ktoś rekonstruował oddział wehrmachtu w naszym piękny mieście? Jedyny którego znam i ma coś z tym wspólnego to Paweł (z Chłopów)teraz Raduszki. Macie coś z nim wspólnego? Jak coś nam wpadnie w ręce i będzie zbędne(sic) ,na pewno się odezwiemy.
Pozdrowienia.
der K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc
oczywiscie ze tak, pawel i ja stanowimy trzon plutonu motocyklowego. mundury juz mamy kompletne ale od czasu do czasu dokupujemy jakies fanty. niestety kopie na allegro , no coz, roznie to z jakoscia :) takze jezeli wpadnie wam cosik z wyposazenia(menazka!!!) niemieckiego zolnierza to uderzajcie. kontakt do mnie 501 166 209 badz do pawla na raduszke.
pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwan(sezon tuz tuz...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom
Rozumiem ,sen zimowy.
Ale żeby tak bez słowa...(otuchy)
Jedynie Mariusz daje znaki...gdyby nie on można by było pomyśleć ,że grupa Koszalin zniknęła :(
Do M.
Jak szperanie w archiwaliach ,są jakieś newsy?
U mnie bez zmian ,piszę...
Szacuneczek
der K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolgiem

Melduje sie ze powrocilem z urlopu" jedynie co udalo mi sie zdobyc to skazka pana Korczaka o wale pomorskim ale naszej grupy to chyba nie interesuje zwalaszcza ze byla na targu miesnym i wydana w latach 60 Pozdrawiam i zaczynam dalej weszyc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,
niestety w sobotę i niedzielę musialem być w pracy - skutek jest taki: zawirusowany komputer (służbowy), zmęczenie (długa sesja zdjęciowa), ale przede wszystkim przestój w poszukiwaniach. Nawet w tygodniu nie ma jak sobie tego powetować, bo zapowiada się następny zwariowany(praca na dwie zmiany hi hi).
Pozostaje zacisnąć zęby, przeczekać, liczyć na ... sam już nie wiem na co lub kogo?

Wiosna szczęściem bliżej co dnia, więc i uciec w pole będzie większa możliwość.

Kacper: na wykaz dwrków i pałaców musisz trochę poczekać - zrobiło się gęsto z czasem, ale pamiętam.

Czekam końca miesiąca - wiadomo dlaczego?
Bywajcie - Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,
niestety, była modelka, ale nie sama, nie ma czego zazdrościć. Byłem zmęczony jakbym przerzucił wagon węgla. Teraz zalegam w łożku z powodu dużego przeziębienia, ale do pracy muszę pomykać, ten tydzień będzię chyba bardziej zwariowany niż poprzedni.
Czekam spokojniejszych dni, które pozwolą mi odwiedzić przyjaciół i zakończyć poszukiwania w papierzyskach.

Nadstawiam uszu w nadziei na usłyszenie HASŁA.

Bywaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza aż w uszach szumi,
minął tydzień, a opiero teraz miałem chwilkę żeby zasiąść do komputera i poszukać co nieco. Wlazłem na stronę z sarelitarnymi fotkami. Siciągnąlem kilka fotek naszych okolic. Pościągam sukcesywnie. Fotki są robione pod różnymi kątami więc te same elementy na jednym zdjęciu nie sa widoczne na innym z tego rjonu.

LeoN sygnalizował ssmanem, że był na czaci O. ale byłem zapakowany w łożu - leczyłem przeziębienie więc nie pogadałem.

Czekam na wieści i lepszą pogodę (również ducha) amen.
Mariusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ziemia odpuszcza ,można by było pogrzebać.
Na początek może teoretycznie.
Proponuję sobotę ,czekam na odzew(y).
Do M. i L.
Macie już piszczałki?
Ja musiałem swoją oddać ,ale mam już poważne fundusze na nową.
Darz dół
der K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie