Skocz do zawartości

Koszalin


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
do Leona

nastepna szansa zobaczenia mnie bedzie dopiero w poniedziałek, więc jak nie przyjdziesz do mnie do pracy w piątek (jesli będziesz to zabierz ze sobą ten dokument do skanowania) to bywaj do poniedzialku. Sobota ew. pod tel. kom. lub około 11.00 w bibliotece miejskiej. Dźwigam " codziennie już dwie płyty i książkę Leonową dla Ciebie i dla Adama. Obaj się umawiacie i ...

Śniegi stopnieją, przyjdzie ruszyć w pole, a Was się nie doczekam, prędzej śmierci hi hi.

Czekajcie na sygnał, a wtedy wiecie co robić.
Mariusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w bibliotece i wytargałem kilka ksiąg o okolicy Koszalina. W zasadzie same znane rzeczy. Kilka ciekawostek np. mapa zaminowania naszego terenu sporządzona w 1945 r.
Na wschód od K. koło Starych Bielic w 1440 roku odyła się bitwa zbrojnych z Kołobrzegu z mieszczanami koszalińskimi, oszło im o port koszaliński, konkurencja.

Leon, ssmana od Ciebie otrzymałem. Ok jak będziesz mógł to przyjdź.

Ustaliliśmy z Kacprem, że następne spotkanie odbędzie się na koniec lutego. Chyba, że któryś z nas będzie miał jakąś rewelację i będzie mu z tym gorąco!

Kontakt jednak drogą elektroniczną wskazany.
I szukajcie materiałów, czasami można coś znaleść w zupełnie niespodziewanym miejscu.

Na znaki czekajcie więc cierliwie, czuwajcie, bo nigdy nie wiadomo ...
Mariusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich !
Przez chwilę rozmawiałem z LeoNem na chacie , ale sie spłoszył. Nie wiem dlaczego , być może myślałeś ,że jestem kimś innym ? Będę zaglądał i tu i na chat ok. 20.00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji wcześniej zaglądnąć w to miejsce. Już po czasie (po 20). Zaglądaj i odzywaj się Omen.
Kieruek jest taki:
szukamy materialów dot. Koszalina, jego histori z nastawieniem na okolice. Oczy i uszy otwarte na wszystkie sygnały. Wszelkie materiały do analizy zebrane przez Ciebie (i resztę mam nadzieję) omówimy na spotkaniu (koniec lutego). Do tego czasu kontaktujemy sie jak do tej pory - sygnały dymne, świetlne i posłańcy - czyli forum i czat.
Pozdrawiam, zerknij czasami w kierunku nieba.
Mariusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom
Z tym kierunkiem Starych Bielic to wprowadzenie w błąd kułaka? Mam taką nadzieję...
Szukamy ,szukamy...ta bitwa K. z K. to podobno w okolicach Tatowa była ,z udziałem pospólstwa (mieszczan) czyt. z użycie grabi ,tłuczków do mięsa ,motyczek ,sierpów
,mioteł...
Czyli ciekawe znaleziska przed nami...
Pomijając głębokość ,w porównaniu z wykopem koło Katedry z podobnego okresu ok.4-5m. Co do niespodziewanych miejsc to prawda ,ostatnio znalazłem ciekawy temat na...własnej półce w książce po której nic bym się nie spodziewał.
Do zobaczenia pod koniec lutego..albo wcześniej
Szacuneczek
Kacper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,
głowę bym na pniu położył - napisane jest Stare Bielice. Opracowanie owo napisane było w 1965, może to tłumaczy ... e nie wiem sprawdzę to jeszcze. Nie żebyœmy tam jak kury grzebali, chyba, że górnictwo odkrywkowe zapoczštkujemy ...
Co takiego odkryłeœ tak skrzętnie ukrytego?
Jaka piękna odwilż, nic tylko potaplać sie w błotku.

Bywajcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia !
LeoN podczas rozmowy stracilem Cie z oczu. Jak chcesz dokończyc temat to podeślij maila. Od jakiegoś czasu błąka się pomysł o wycieczce na zachód. Może do zrealizowania ?Czekam na wieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chodziło o kierunek geograf.,zobacz na mapie.
A znalazłem...nic ciekawego z aszego" punktu widzenia.
Opis ciekawego okazu flory w okolicach Sarbinowa.
Kniga jest z lat 60 i zaciekawiło mnie czy ten okaz (drzewo) jeszcze istnieje.
A... to by było ciekawe ,górnictwo na pomorzu i do tego zapoczątkowane w celu znalezienia skamieniałych grabi.
No to tyle.
Żegnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie zwróciłem uwagi. Naturalnie zachód. Myślałem o zachodzie a napisałem wschód. To znak hi hi. Odnośnie starego drzewostanu to trafiłem przy pisaniu pracy. mgr na kilka ciekawych okazów w okolicy K. Nie sprawdzałem jednak czy jeszcze pną sie w górę.
Ryje w drugiej księdze. Trafiłem na mapkę zaminowania naszych terenów i rozmieszczenia umocnień stałych i czasowych (od Słupska po Kołobrzeg), zamieszczone sa metody rozminowywania.
Tyle do tej pory, grzęznę z projektami katalogów okularów przciwsłonecznych i z tęsknątą wyglądam naprawdę cieplejszych dni na spacer, i sygnałów ...

hay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia !
Pozwole sobie zabrać głos na temat drzewostanu aszych" okolic. Jakiś czas temu natrafiłem podczas wycieczki rowerowej na ogromny okaz kasztanowca. Zdaniem znajomego fachowca w tej dziedzinie to ewenement. To tyle.Jeszcze raz pozdrawiam ! R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jest kilkanaście przepięknych okazów starych drzew (nie koniecznie pomniki przyrody). Większość z nich znajduje się w starych założeniach parkowych, przy pałacach oraz przy trasach rowerowych. To właśnie jeżdżąc rowerem często trafiałem na takie okazy. Większość z nich znalazła miejsce w opracowaniach jakiejś uczelni ze Szczecina (około 1967 roku), oraz w opracowaniu tras rowerowych w okół Koszalina.
Czekajcie znaku, a nie chybnie będzie wam dane ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Grupo Koszalińska !! ;)
Zwaracam się do Was ze sprawą - pytankiem. Otóż na pewno kopaliscie w Kołobrzegu. Jako, że prowadzę stronę o walkach o Kołobrzeg w '45 chciałbym też również skatalogować (na ile to możliwe) rodzaje uzrbrojenia używane w czasie bitwy? Możecie skrobnąć tu lub na priva z czym sie spotkaliście ? Byłbym bardzo wdzięczny !!
Pozdrowienia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,
z przykrością stwierdzam, że nie miałem przyjemności grzebania w ziemi kołobrzeskiej, nie mogę Ci więc pomóc, ale może inni z naszej grupy coś wiedzą.
Wokół Kołobrzegu była linia obrony, a teren Pomorza Zachodniego był nieźle zaminowany (mapka z 45r), ruscy zdobywali teren mniej więcej od 5.3.45 (Koszalin) do 18.3.45 (Kołobrzeg), więc opór był spory, a rodzaje urzytej broni domniemam przeróżne.

Czekaj na sygnał ...
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała
Ja podobnie ,z glebą kołobrzeską miałem niewiele do czynienia. Coś tam słyszałem ,jeżeli chodzi o broń. Była to jednak typowa broń i uzbrojenie używane w obu armiach biorących udział w bitwie. Domniemam ,że pomijając zdobyczne perełki" żołnierze używali typowego uzbrojenia będącego na wyposażeniu i na pewno jego rozmaitość była lekko mówiąc duża . Jak się czegoś dowiem ,skrobnę.
Czekaj na znak...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !!
Dzięki Panowie za odzew !! Otóż strona ma jeszcze wiele niedociągłości, szczególnie jeśli chodzi o 'działania bojowe' które pisałem ponad rok temu mając mało materiałów więc proszę miejcie to na uwadzę 'zwiedzając' ją ;) Bedzie lepiej ;) A sam adres to www.festungkolberg.prv.pl
Pozdrawiam serdecznie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie