Skocz do zawartości

suvergin gt-wymiana doświadczeń


nunki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 731
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam!
Właśnie jestem po pierwszym wypadzie z dostawionym wyświetlaczem. Po pierwsze to miejscówka nie dopasowała. Akurat chodziłem nastawiony na kolorek.
Moja opinia jak narazie jest taka: jeśli masz sobie kupić nowy wyświetlacz za około 800 to szkoda kasy lepiej drugi wykrywacz kupić i dać dla syna albo znajomego żeby było raźniej chodzić. Ja akurat nabyłem używany za 300zł
Tak naprawdę i tak po dźwiękach poznajesz rodzaj albo przybliżony rodzaj metalu. Wyświetlacz może jest pomocny przy iepewnych" mieszanych sygnałach. Jeszcze muszę to przećwiczyć na następnych wypadach ale jak jest kapsel od browca to zakres cyferek szaleje a jak jest czysty metal to wyświetla konkretną cyfrę.
Powiem tak jak będę po kilku wypadach gdzie będę miał przeanalizowane większość sygnałów to się jeszcze odezwę czy sprzedałem go czy zostawiłem ;-)
Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z wyświetlaczem to dajcie znać żebym ameryki nie odkrywał.
PozdrawiaM
Sprat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!
I ja od niedawna jestem posiadaczem tego sprzętu i chciałbym Was prosić o radę - jak mogę sprawdzić, czy mój sovereign ma prawidłowy zasięg. Mam go od miesiąca (kupiłem nówkę sztukę w Vikingu) i podczas 3 kilkugodzinnych wypadów nie wykopałem głębszego dołka jak na głębokość metalowej części saperki.
Chociaż częściej chodziłem na nastawach na kolorek, takich jak u mieszka, czy na ustawieniach auto, to mam wrażenie, że i kolorku nie chwyta zbyt głęboko(raczej pod samą ściółką), chociaż dyskryma żelaza jest ok . Wcześniej miałem penetratora i może to kwestia praktyki, żeby opanować trudniejszy sprzęt. Jednak nie wiem do końca, czy z moim egzemplarzem wszystko gra, więc jeśli możecie poradzić mi jak sprawdzić kwestię zasięgu, pomóżcie, bo momentami szlag mnie trafia. W końcu kupiłem ten model ze względu na jego zasieg.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy testy testy . chodzic ,czytac forum tutaj jest wszystko na temat gt testowac w terenie . zakopac sobie coś itd. bez praktyki. bedziesz miał słabe efekty. co ważne . istotne są te najsłabsze dzwięki bynajmniej na all metal. pozdr.
aniolg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja rowniez niedawno nabylem do swojego GT wyswietlacz na szczescie dalem 350 zl bo stwierdzam po trzech miesiacach uzytkowania ze niewiele wiecej pomaga,wiekszosc wylapuje i tak z odsluchu,jezeli ktos chce wylozyc ostatnia swoja kase zeby zainwestowac w wyswietlacz to niech sobie daruje bo nie jest to niezbedny bajer,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poluję na dużą cewkę do niego. przyda się na militarkę. mam jeszcze niestety problem z kablem (lub z gniazdem) łączącym cewkę z elektroniką. otóż jak poruszam kablem to wykrywacz piszczy :/ nie wiem czy to coś z gniazdem czy z kablem... w czerwcu będę w wawie to do vikinga zajrzę zapytam o co chodzi. chyba że wy wiecie to proszę pisać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zasięgów -też jak dotąd nie wykopałem głębszego dołka niż na połowę saperki ( z trzonkiem oczywiście) ale wiele osób mówiło mi że trzeba poczekać, poznać sprzęt i ćwiczyć z nim. tak więc jak go na razie nie sprzedaję, tylko czekam na co raz głębsze fanty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja po zakupie Gt po miesiącu dołek wykopałem na 1,2 metra foto wyzej trzeba być obsłuchanym w sygnalach cięzki sprzet do nauki niestety ja go mam drugi rok i jeszcze mi sie wydaje do końca go nie opanowalem albo sie nastawiasz na sygały głosnie labo ciche i na wiekrzej powierzchni to są te głebokie ale mozę tez być cichy sygnał na małej powiezchni a mozę być hałer ja tak miałem wedłóg mojej opini sprzet głeboki trudny do nauki ale jak go koledzy opanujecie to fanty sie wyciaga z głebokich dołów sam osobiście bylem z Mieszkiem i widziałem co ten sprzęt potrafi dlatego go kupiłem.Życze wytrfałosci Pozdrowienia
Jeżeli ktoś chce zobaczyć moje fanty to w moim wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze właśnie nie robiłem takich testów jak np. zakopanie hełmu głęboko. a no i ze słuchawkami jeszcze mam problem bo te stare są zdeka niewygodne :/ Ale coś się na pewno wymyśli. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady i uwagi Kolegów odnośnie mojego pytania o zasięg, a co sądzicie o testach w powietrzu"? Robiłem taki est" w mieszkaniu np. zbliżając sondę do dużego, wiszącego mosiężnego żyrandola (obok którego nie ma innych przedmiotów metalowych), ale sygnalizował dopiero przy dość bliskiej odległośi (ok. 30 cm).
Chodzę, czytam forum, testuję. Jeszcze nic nie zakopywałem, ale spróbuję.
pozdrawiam
maciek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze problemy z rozróżnianiem dźwięków jak chodzę na disc. czasami jest tak że jestem pewien że to folia i mam rację a czasami tak że monetka a tu jednak folia tylko trochę głębiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w przypadku małych kawałków folii, ale jestem jeszcze za mało obeznany z wykrywką i za każym razem kopię.
Jeszcze nie robilem testów z zakopywaniem przedmiotów, ale ułożyłem sobie na glebie rzeczy o róźnej przewodności i próbowalem wyciąć" pokrętłami disc i noth kapsle i nakrętki od napojów alkoholowych, jednak o ile kapsel (przy max. nastawach) był ignorowany, to te nakrętki juz nie. To problem rzy zaśmieconych terenach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka folie da rade wyczuc maja specyficzny sygnał :) co do zasmieconych terenow to GT dla mnie to rewelacja tryb Iron mask on i ogien nie powiem na poczatu bol uszow od sygnalow roznych ale po paru wypadach kumasz co gada do ciebie i wyciagasz z miejsc niby przetrzepanych fajne fanciorki ktore np leza pod zbrojonym betonem :) a ja dyskryminacje na kolorze mam na godz 9 i tylko pepeszki mnie wkurzaja strasznie poz dla gt maniakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy pisza testy w powietrzu nie sa miarodajne, ostatnio robilem testy minelaba gt z proxima, proxima o 10 cm bila gt w kilku monetach, niestety juz podczas chodzenia po polach tam gdzie proximka milczala, gt mnie zachwycało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
czy też macie problem z namierzaniem znalezisk? Szukam przeważnie na kolorku, staram się dobrze oszacować miejsce po środku sondy, ostrożnie wykopuję dołek i przeważnie trafiam saperką mały przedmiot, kiereszując go. Na pint pointa nie zawsze chce się przestawiać, zwłaszcza, gdy teren zaśmiecony i trzeba często sprawdzić, co jest pod ziemią. Powiedzcie, czy to tylko kwestia wprawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie