Skocz do zawartości

V-2 na terenie Nadleśnictwa


acer

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek1!
A byłeś tam? Kopałeś?
Była informacja o konkretnym miejscu upadku rakiety, więc należało to sprawdzić... A pan Aleksander Rusin ps. Rusal" to ogromne źródło informacji.
Jeżeli masz tak rewelacyjne informacje o tym, na czym się tam stoi i obok czego chodzi, to zawsze możesz zadzwonić do redaktora Sikorskiego (telefon podany na końcu programu Było nie minęło"). A w związku z pozwoleniami na prowadzenie poszukiwań, to one oczywiście były, a jeżeli masz jakieś wątpliwości, odsyłam do Nadleśnictwa Tuszyma.


Pozdrowienia
szczepciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
Pisałem wielokrotnie maile do TV Lublin, niestety nigdy nie dostałem odpowiedzi. Nie nie byłem i nie kopałem, ale najpierw miała być rakieta, potem już tylko część dziobowa, a potem okazało się, że w zasadzie to są drobne części. Mam nadzieję, że odnajdziecie faktycznie rakietę lub jej duży fragment i wtedy osobiście będę gratulował sukcesu. Pan Rusin to faktycznie ogromne źródło informacji, ale trzeba też zachować rezerwę i dystans do niektórych informacji podawanych przez świadków.
Jeszcze raz powtarzam Blizna kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic, może nawet sensacji, ale trzeba się tym zająć poważnie, a nie robić spektakl dla mediów.
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
Ładnie zaczyna wyglądać ekspozycja w Nadleśnictwie, chyba w końcu jest realna szansa, że powstanie w Bliźnie coś konkretnego.Mam nadzieję, że tym razem się pomylę i działania Pana Redaktora i Pana Nadleśniczego doprowadzą do konkretnych efektów. Chyba się wybiorę we wrześniu do Blizny z łopatą.
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!
Wszystkich zainteresowanych tematem chciałem w imieniu programu Było nie minęło" oraz Nadleśnictwa Tuszyma zaprosić do wspomnianych juz wcześniej prac na terenie poligonu Blizna w terminie 22-23 września 2007.
Kontakt w sprawie na priv.
Pozdrawiam!
lokfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Spotykamy się na terenie budynku Nadleśnictwa Tuszyma (koło stacji benzynowej) między 9 a 10. Ponieważ akcja jest dwudniowa potrzebny będzie nocleg, myślę że zabranie na wszelki wypadek namiotów będzie wskazane , no i oczywiście coś na kształt łopaty też by się przydało. Gdyby się coś miało zmienić to oczywiście poinformuję na forum!
Pozdrawiam!
lokfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Do jacek1" prace zaczną się prawdopodobnie na terenie samych wyrzutni, tylko do końca nie wiem czy naprzód V-1 czy V-2. Najlepszym wyjściem będzie kontakt tel. Proszę Cię o maila na priv to podam swój tel .
Co do pytania kucka" w każdym zezwoleniu administracyjnym na poszukiwania jest klauzula dotycząca tej kwestii. Jeśli znajdziemy coś co może być niebezpieczne prace są przerywane i wzywany jest patrol saperski. Zawsze należy uważać, bo nic nie zastąpi własnego rozumu!
Prace mają na celu częściową rewitalizację terenu poligonu i będą prowadzone wspólnie z leśnikami. A więc nie tylko same poszukiwania , ale także wycinanie krzaków, odkopywania zasypanych fragmentów infrastruktury itp.
Pozdrawiam!
lokfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko się ostało z rozbitej V-2 koło wsi Blizna pod Mielcem. Spora część elementów rozbitej rakiety poleciała do Anglii ukrytych w aspawanych butlach na gazy techniczne, do punktu przerzutowego transportowano je wozem ze sprzętem spawalniczym. Nic nie podpadało.
Niestety mój dziadek za szybko od nas odszedł, aby poznać więcej szczegułów tej akcji.
Ciekawe czy w UK mają jakąś dokumentację tego przerzutu?
Czy ktoś ma dane z którego tajnego lądowiska mogli to przerzucać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!
Chciałbym z wami pokopać na poligonie. Mam kilka pytań organizacyjnych.Po pierwsze czy są jakieś specjalne wymagania. Po drugie z kim kontaktować się na miejscu.Tereny znam, jestem z okolic.Znam też osoby które
żyły tam przed wysiedleniem. Służę informacją i pomocą.
NARA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wymagania to chęć do pracy . Tak jak już informowałem poprzednio spotykamy się w najbliższą sobotę 22września między 9 a 10 przy budynku nadleśnictwa. Całą akcją dowodzi Pan nadleśniczy i myślę ,że udzieli wszelkich odpowiedzi na twoje pytania, a i Ty możesz Mu dostarczyć jakichś ciekawych informacji. Jeśli jesteś z okolicy to pewnie nie będziesz miał kłopotów z noclegiem, bo z tym może być mały ambaras" , dlatego część z nas bierze namioty.
Pozdrawiam!
lokfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nuchacz!
Hucina.... , ale było pięknie!
Na pewno będzie ta sama ekipa co poprzednio plus towarzystwo które wtedy nie zostało na drugi dzień . Wiec będzie nas z Krakowa mniej więcej 9-10 osób. Część może spać w samochodach i jeśli wspaniałomyślnie się zgodzisz rozbijemy namioty (niegrzecznych wystawimy na materacach do twojego stawu}. Myślę ,że się jakoś pomieścimy .
Nie wiem gdzie będzie spała ekipa Adama Sikorskiego, bo poprzednio Adam urzędował z nami a reszta w Nadleśnictwie.
Do miłego zobaczenia w waszych pięknych lasach!
lokfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jeżeli jesteście zainteresowani, to postaram się o udostępnienie szkoły w Bliźnie. Tam jest kilka pomieszczeń klasowych, łazienki, można dwa dni normalnie przeżyć. Muszę jednak wcześniej wiedzieć, bo trzeba z władzami sprawę załatwić.
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zapowiada się przyszły weekend w Bliźnie, postaram się podjechać w sobotę. Mam skalibrowane w GPS zdjęcia rozpoznania lotniczego z 1944r. powinno to pozwolić na lokalizację uwiecznionych obiektów z dokładnością +/-10m lub nawet lepiej. Jeśli to może pomóc w wyprawie, proszę o info. Cieszę się że wreszcie ktoś tam pokopie z pożytkiem dla poligonu i ekspozycji ogólnodostępnej dla zwiedzających.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie ja jestem gospodarzem tego spotkania i nie do mnie należy zapraszać gości, ale myślę, że każda pomoc się przyda. Wszyscy, którzy mogą w jakiś sposób pomóc rozjaśnić historię Blizny na pewno się przydadzą.
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie