Skocz do zawartości

Wrzesień 1939 - zdjęcia (część 4)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
chor. to na pewno nie jest ratusz w Zamościu a zdjęcie nr. 18 przypomina mi również egzekucję na polskich jeńcach pod Zwoleniem/Ciepielowem tutaj jest więcej zdjęć i relacja niemieckiego żołnierza z tej zbrodni. rozstrzelani żołnierze również są w koszulach... z reszą popatrzcie sami : http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/zbrodnie_wh_ss_0.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku
Tytuł tego wątku powinien brzmieć: Wrzesień 1939-zdjęcia: dokumentacja zbrodni".
Przecież tez zdjęcia pochodzą w większości z prywatnych zbiorów przechowywanych w rodzinnych zbiorach w wielu domach w Niemczech. Przypomina mi to zdarzenie, gdy kiedyś w latach 70-tych XX wieku w Niemczech przypadkowo znalazłem się wsród Niemców na grilu na działce gdzieś w Turyngii. Byli bardzo mną zaskoczeni i zdziwieni, tak dalece, że jeden z dziadków popiwszy trochę mojej Żubrówki" przyznał się wkrótce, że 4 lata wojny spędził w Polsce. Gdy spytałem go uprzejmie co tam robił, odpowiedział mi: Grałem na harmonii!". Tacy właśnie są Niemcy, naród myślicieli i poetów (Goethe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahnenträger mit Armabzeichen Einmarsch in Posen 1939. Fotografie mówią same za siebie, sa beznamiętnymi świadkami wydarzeń, oraz kopalnią wiedzy. Dlatego każdą fotkę nawet drastyczną należy umieścić na forum.Te fotografie to są suche fakty, z którymi należy się pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie