Jump to content
  • 0

Przedwojenne pamiątki ze złomu


ZUBIKED

Question

23 answers to this question

Recommended Posts

Serio ze skupu metali kolorowych.
Gość nie bardzo sie znał ale mówi że ma pare fajnych , ciekawych rzeczy.
A skąd one są to on już nie wie jak zapytałem skąd je ma , to powiedział: A przywieźli mi " Chodziło o złomiarzy
Link to comment
Share on other sites

Fotka Nr.1 moze dotyczyc n.p. zaginionego przed paroma laty emblematu z pomnika poleglych legionistow polskich w Laskach, tuz obok stacji kolejowej Zytkowice pomiedzy Pionkami a Garbatka (Mazowieckie).

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

kilka lat temu ktoś ukradł elementy mosiężne wraz z okazałym orłem górującym nad mauzoleum.wypytywaliśmy na skupach złomu w Pionkach, Kozienicach, Garbatce czy przypadkiem ktoś nie próbował sprzedać, ale nic nie było wiadomo.z którego skupu kolega Zubiked to nabył ? Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Przecież widać że ta plakieta w formie znaczka legionowego była do czegoś przykręcona. Poważna sprawa jeśli pochodzi z przestępstwa, sam właściciel skupu złomu może odpowiadać przecież za paserstwo, to chyba oczywiste, chyba wiedział co skupuje. Jak duże są pozostałe odznaki? Też takie duże czy tylko tak na zdjęciu wyglądają?
Link to comment
Share on other sites

Witam !!!Wprawdzie nie jestem w posiadaniu tego emblematu ale znam jego położenie. Jest częścią wystawki na pewnym skupie złomu. Dowiadując się tutaj jego historii oddałem go.
Ale jeżeli rzeczywiście ten emblemat pochodzi z pomnika opisanego przez kolegę . lub innego . Odzyskam " go i chciałbym przekazać by wrocił na swoje miejsce.
Link to comment
Share on other sites

Właściciel skupu złomu już w tamtym czasie miał OBOWIĄZEK wypełnienia ,,Formularza przyjęcia złomu,,w którym taka rzecz ,,imiennie,, powinna być odnotowana np. krzyż mosiężny czy orzeł mosiężny,mało tego na kwicie powinny się znajdować dane delikwenta a właściciel jest obowiązany posiadać owe papiery 5 lat.Jeśli nie ma papierów na te przedmioty może mieć poważne problemy,tak czy siak jest paserem.
@ZUBIKED,jeśli odkupiłbyś ten przedmiot od złomiarza,w świetle prawa będziesz paserem.
Myślę że najlepiej poinformować odpowiednie służby,choćby anonimowo i w takiej sytuacji nikt nie będzie miał ci tego za złe,a wręcz przeciwnie. Taki proceder należy bezwzględnie tępić! Kto obrabia pomniki lub groby to dla mnie już nie człowiek.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Karabin niby to takie oczywiste ale wiesz sam jak jest .
To historia z przed czterech z górą lat .
Mój stosunek do tego typu postępkow jest podobny do Twojego chciałbym jedynie powiedzieć że teraz postąpiłbym inaczej. kupiłbym go i dał do identyfikacji może ktoś go pozna skąd był skradzony. I wyedukować skupującego .

Nie chciał bym się czepiać , ale czy emblemat który zginął z pomnika był pełny czy tak jak ten z mojego zdjęcia ożurowy , czy to już może nowe egzemplaże ?
Tak czy siak.
Jeżeli ktos poznaje tą pamiątkę proszę o kontakt.
Link to comment
Share on other sites

na pierwszym zdjęciu odznaka 1 pułku piechoty legionów Józefa Piłsudskiego - ze względu na gabaryt mozna by sądzić iż to jakaś nieżołniersjka wersja lub może było to mocowane na czymś?? daj zdjęcie tyłu moze jest tam jakaś podpowiedź
Link to comment
Share on other sites

przedmiot 1 od tyłu, Dodam jeszce ze po obu stronach orła są wybite litery w" i j"

2 na drugiej stronie jest to samo, wielkośc porównywalna do pierwszego przedmiotu.


3 trochę mniejszy, tylna strona nie obrobiona

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information