Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

elpasys

Wrzesień 1939 - niemieckie zdjęcia lotnicze

Recommended Posts

Do niedawna pod tym adresem:
http://www.luftbilddatenbank.de/book/book/getpic.php?index=1
Można było znaleźć niemieckie zdjęcia lotnicze polskich terenów z września 1939r. Jednak niedawno ta strona znikła. Pytanie: czy ktoś ewentualanie zna nowy adres, pd którym można znaleźć te zdjęcia? Przykład: zdjęcia mostów w Płocku.

Tak, chodzi o to. Ale poprzednio był tutaj link do Polenfeldzug", nie wymagający logowania się. 2 miesiące temu znikł; a szkoda, bo nie zdążyłem wszystkiego skopiować. Ale skopiowałem nieco obrazków, które będę tu pokazywał, jeśli są już niedostępne u Niemców.
Teraz: Twierdza Modlin i mosty. Znam relację bezpośredniiego świadka zbombardowania tego mostu, który tak wyglądał po bombardowaniu.

Na Forum IIRP, jest bardzo podobny wątek, który niedawno założyłem, może tam te zdjęcia zamieszczaj? Będą wszystkie w jednym miejscu.

Pozdrawiam
balans

Oryginalny (tzn. niemiecki) podpis pod zdjęciem: Lachow - Panzerzug".
Uprzejmie proszę o pomoc w identyfikacji.

Odnoście zamieszczania tych zdjęć na innym forum: przyjrzę się.

Doszło do małego nieporozumienia, nie chodzi mi o inne Forum, tylko inny dział Forum Odkrywcy.

balans

Łapy po bombardowaniu.
Podpis pod zdjęciem wykolejonego pociągu pancernego jest taki, jak podano.

i jeszcze jedno...Tak w ogóle to pracujemy teraz nad filmem,w posiadaniu którego jesteśmy.Ukazuje on właśnie sekwencję nalotu na nasze miasto...

Dla równowagi zdjęcie Kolonii z marca 1945r. Ale zdjęć Łomży lub Nowogrodu nie mam, gdyż takich zdjęć w tej kolekcji nie było.
Pzdr

siemka.
Kiedys z tego linku mialem zdjecia lotnicze Wyszogrodu . Zgubilem je, lecz nie moge odnalezc ich.
Czy ktos kto ma dostep do tego typu zdjec moglby wstawic link albo zdjecia Wyszogrodu ?

• Create New...

Important Information