Skocz do zawartości

Tesoro cibola


krzychu330

Rekomendowane odpowiedzi

Twój problem Sanczoto polega na tym że zle klasyfikujesz ACE,to sprzet z dolnej półki przeznaczony do rekreacji.Chociaż nie jest zły.W tesoro odpowiednikiem ACE 250 jest Silwer umax.Cibola jest dużo wyżej.Mówienie że coś jest niemożlwe jeżeli nie próbowało się tego sprawdzić jest śmieszne.Wiem że wielu ludzi boli , że za naprawde nie duże pieniądze można mieć sprzęt o zasięgu takim jak w wykrywkach za 4 tyś.Przykład z własnego podwórka Ultra II, przy niej zasięg ACE 250 to śmiech a cena ta sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tesoro Silver uMAX ma o 4 cm większy zasięg na pojedńczą monetę od Garretta Ace 250, a dla mnie personalnie to bardzo dużo. Mierzone w powietrzu, bez słuchawek, przy użyciu dużej monety srebrnego rubla Katarzyny II o śr. 36 mm. Przy maksymalnych ustawieniach Silver uMAX wykrywa ją do 28 cm a Ace 250 do 24 cm.
Porównanie Ciboli i Ace 250 jest takie jak napisałem. Było przeprowadzone w takich samych warunkach (oba wykrywacze fabrycznie nowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety siła tkwi w prostocie, choć niektórych może bolec to że mają wykrywacze droższe a czasami niedorównujące Ciboli. Prawda jest taka że niejeden by się poważnie zdziwił jakim zasięgiem potrafi zaskoczyć w terenie, wcale nie chodzi o zasięg w powietrzu który w glebie może spaść bardzo drastycznie. Nawet przy bardzo zaśmieconym terenie jesteśmy wstanie ustrzelić" bardzo głęboki sygnał, ponieważ nie sieje" na boki jak wiele wykrywaczy które uważane są za głęboko szukające" a w rzeczywistości mające problem z lokalizacją i z ogólnym śmietnikiem w okół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
szczerze mówiąc wykopałem przy jej pomocy najwięcej hełmów w życiu (pewnie nie ze względu na charakter wykrywacza ale na jego zasięg), jeżeli w dołku jest hełm i dołek miał nie więcej niż 70-80cm głębokości to hełm jet twój. Z bagnetami jest różnie choć też znalazłem już kilka Cibolą a jeden naprawdę głęboko; do pukawek" jakoś nie miałem szczęścia ale na szczęście na nich mi nie zależy. Czasami mam bardzo głębokie stalowe sygnały(skrzynki i właśnie hełmy) w przeszukanych miejscach, których kros nie wykrył, uważam jednak że ten wykrywacz jest stworzony pod kolor". Zauważyłem też że na super strojeniu" Cibolka zaczyna bardziej lubić" stalowe przedmioty niż na zalecanych w instrukcji ustawieniach ale do tego trzeba dojść po lepszym poznaniu wykrywacza. Wydaje mi sie że jest dość uniwersalnym wykrywaczem a na pewno najlepszym jaki miałem.
Pozdrawiam Piotr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jak zacząłem pracować tym wykrywaczem (ustawienia zgodne z instrukcją) to żeby znaleźć stalowe przedmioty o zachęcających rozmiarach musiałem dyskryminacje ustawiać poniżej iron (pomiędzy dwoma kreskami), ale kiedy zacząłem przestrajać mój wykrywacz (oba pokrętła na początku czerwonego pola) to z dyskryminacją jest troszkę inaczej i ustawiam dyskryminację (aż) jedną kreskę ponad iron (a i tak łapie przedmioty stalowe średniej wielkości). Kiedy znalazłem ten bagnet (ten głęboko leżący) to były moje początki z tym wykrywaczem i dyskryminacje miałem ustawioną poniżej iron tak jak pisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
ja chodze ze tesoro cibola i powiem ze jestem pod duzym wrazeniem tej wykrywarki moze nie ma duzo bajerow wyswietlaczy itd... ale monety ciagnie znakomicie po prostu jak jest w ziemi to jej nie ominie nie ma mowy wieksze przedmioty tez znajduje bez problemu i tu bylem w szoku ja na dyskryminacji 2 kreski powyzej iron wykryl mi magazynek zardzewialy z ok 70cm dodam ze na super strojeniu narazie duzo nie chodzilem ale jak juz cos wykryl to bylo naprawde gleboko i to malutki przedmiot oczywiscie minusy tez ma sprawdzanie stanu bateri mnie rozczarowalo bo niby przy 2 piknieciach jest slaba bateria a przy jednym do wymiany ja mialem 3 i myslalem ze jeszcze z godzinke pochodze a tu zonk zaczol mi wariowac wciaz piszczal jak by wiecznie cos bylo i po zgaszeniu i ponownej probie bateri byl juz tylko jeden sygnal pomijajac to to rewelacja no i na plus dodam ze jak jest nawet bardzo wysoko ustawiona dyskryminacja to wieksze metalowe przedmioty tez lapie co jest duzym plusem tak wiec w skrocie na monety perfekt ! na militarke tez bez problemu na super strojeniu helm z 1 metra moge smialo powiedziec ze wyciagnie ja mam 192cm wzrostu i kopie fanty wielkosci pudelka od zapalek po wlozeniu nogi do dziury dziure mam po kolano wiec zasieg napewno ta wykrywarka ma ! ! !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej Twój sprzęt jest w stanie awarii lub nie spełnia tzw. technicznych warunków odbioru. Musisz tę sprawę wyjaśnić.
Nie ma absolutnie żadnych podstaw do twierdzenia, że na super-strojeniu bateria siada szybciej. Jedno z drugim całkowicie nie ma związku. Jedyne co przychodzi mi do głowy to być może z racji pracy na super-strojeniu masz więcej sygnałów i żartobliwie mówiąc - prąd ucieka Ci przez głośnik. Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam akumulatorków...o pojemności 170....firmy nie pamiętam....chyba ze sredniej półki
A co do zasięgów to zrobię wolną chwilą testy...powietrzne i glebowe"....wyniki oczywiście podam :-)
Wówczas bedę wiedział czy moje wrażenie sie potwierdza.

Pozdrawiam Mirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam straszny dylemat - waham się między kupnem Ciboli a Ace250, patrząc na ten test... zasięgi między Ace a Cibolą są podobne a różnica cenowa jest znaczna. Miałem kiedyś ace150 - nigdy mnie nie zawiódł poza tym niema żadnego problemu z serwisowaniem Garretta w porównaniu do Tesoro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam ten sam problem. Myślałem jeszcze o Minelabie x-terra 30 i nie mogę się zdecydować na zamianę. A propo w teście Ciboli z linku ta gruba kreska ile wskazuje centymetrów ????. W super strojeniu wypada lepiej. Niech się może wypowie ktoś kto zamienił ACE 250 na Tesoro Cibola i podzieli się uwagami co do tych wykrywaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość między tymi kreskami to 4 cm. W super strojeniu wypada lepiej ale to dlatego, że dyskryminacja się zmniejsza a co za tym idzie - sprzęt łapie nie tylko kolor:/ Solaris o którym wspomniałeś ma kiepska dyskryminacje. Sam już niewiem... z chęcią połasiłbym się na Whte'sa 5900 di pro sl - świetny sprzęt, wiem bo kumpel z nim chodzi, cena też nie jest jakaś wygórowana - około 1500zł. Niestety nigdzie nie można go dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarka ma bardzo dobrą dyskryminację. Dyskryminuje TYLKO żelazo, a w Polskich warunkach to najlepsze co można zrobić. Wycinać jakikolwiek kolor to w naszym kraju można tylko na plaży, w innych wypadkach tarcimy stare fanty.
Przykład - Solarka z dyskryminajcą ustawioną na trzecią dała ładny sygnał, a DFX wycina i sygnalizuje to jako folie, w rzeczywistości to cieńka zagięta srebrna monetka z 13 wieku.

Przenigdy w Polskich warunkach nie wycina się koloru, nawet zawleczek od piwa, wadą takiego rozwiązania jest to, że kopiemy więcej dołków, zaletą zaś, że nic nie ominiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby coś aluminiowego leżącego w ziemi było wartościowe - przez dwa sezony biegania z wykrywką żaden konkretny fant z alu nie wpadł mi w ręce. Poza tym Rutus nie dyskryminuje większych przedmiotów z żelaza a to wielka porażka dla kogoś kto nastawia sie tylko na kopanie drobnicy. Gdybym miałwybierać między Solarisem a Ace250 wybrałbym Ace. Zaletą Rutusa jest wiekszy zasięg ale Garrett ma lepszą dyskryminacje i jest troche tańszy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do dwóch poprzednich postów:

- Dyskryminacja to nie tylko wycinanie/niewycinanie żelaza! To także zdolność separacji - czyli pokazania dobrego" przedmiotu kolorowego maskowanego przez położony obok zły" przedmiot żelazny. Powtarzam to na forach do znudzenia, ale ta właśnie cecha pokazuję klasę dyskryminacji. W tej kategorii Tesoro od lat jest w światowej czołówce.

- Co do zdania Wątpie żeby coś aluminiowego leżącego w ziemi było wartościowe" - kompletnie się nie zgadzam!!! Mój Rutus First Plus posiada sympatyczną cechę sygnalizowania płytkiego i cienkiego aluminium w szczególny sposób - dźwiękiem nerwowym, nieciągłym. Parę dni temu pomyślałem przez to, że oto właśnie wykopałem kolejnego polmosa". Jak wielka była moja radość, gdy ów rzekomy polmos" okazał się być aluminiową czachą SS na czapkę - chyba nie muszę opisywać...?

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe przedmioty z żelaza? A spytam się gdzieś Ty takie widział? Praktycznie przedmioty z czystego żelaza nie występują, na 99% jest to zawsze jakiś stop z jakimiś domieszkami. O ile w małym kawałku idzie to wyciąć o tyle coś wielkości pocisku od moździerza ma już w sobie tyle domieszek, że wykrywka da sygnał i to praktycznie każda. A wierz mi, mam porównanie z GTI 2500, XLT, DFX, Explorerem, ACE 250 i innymi.

Heh mój First i Solarka podobnie reagują na cieńkie aluminum - charakterystycznym przerywanym sygnałem.

Co zaś do maskowania, kilka tygodni temu, wygarnąłem Solarką na mikserku 11 fenolków z nad jakiegoś głebiej leżacego rozległego żelaznego fantu, po ósmej z koleii monetce grunt przeleciały dodatkowo GTI 2500 i Eksplorer, nie dały już sygnału, Solarka dawała zaś na miksie nieznaczny sygnalik, taki duszek i to mikro. W życiu bym go nie kopnął gdyby nie wcześniejsze monetki ale jednak były tam jeszcze trzy fenolki.

Polecam ten artykulik http://www.thesaurus.com.pl/gazeta/numer1/abcPoszukiwacza.html
on rozwiewa wiele wątpliwości i pokazuje jak trudno jednoznacznie okreslić klasę wykrywki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :-)

Nie ma idealnego wykrywacza :-)
Kazdy model ma swoje wady i zalety (zarówno techniczne jak i cenowe).
Tez swego czasu stałem przed takim dylematem...który model???
I pewnie stałbym dalej do dzisiaj rozważając i pytając o wszystkie niuanse....
Od czegoś trzeba zacząć......
Po pierwsze....pieniadze...maksymalnie ile mozna przeznaczyć na zakup.
Po drugie...czego bedziemy szukać....drobne kolorki czy militarkę....
Po trzecie...używany czy nowy fabrycznie....
Po czwarte...ważne jest sewisowanie.....dostep do oryginalnych części zamiennych....

Solaris to bardziej uniwersalny wykrywacz z przewaga na militaria..
Cibola to moneciak....

Jedni chwala Solarisa...inni Cibolę....a i sam na tym forum spotkałem takich którzy utyskuja na sprzęty z tzw. górnej półki....

Decyzję kazdy powinien podjąć samodzielnie.... :-):-)

I jeszcze jedno...sam zakup nie gwarantuje dobrych łowów...trzeba jeszcze poznać sprzę i miec tzw. miejscówki" :-)

A po kilku latach mozna sprzęt zmienic na inny :-)

Pozdrawiam Mirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie