Skocz do zawartości

Policja Państwowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .mam prośbę poszukuje wszystkiego na temat policji państwowej najlepiej dotyczących umundurowania i dystynkcji oraz stopni , zdjęć i szkiców mundurów .Najbardziej mi zależy na rysunkach do:
art. 40 ustawy z dnia 24 lipca 1919 o policji państwowej (Dziennik Praw P. P. Nr 61, poz. 363)
oraz na znacznikach komend np. 8- Lwów ,1- Warszawa
jak by ktoś ma jakieś wiadomości to proszę o podzielenie się wiadomościami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie fotki ze zbiorów Izby Pamięci w Grajewie.
1. Policjanci z posterunku w Grajewie,
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=98cc323985aa3770][IMG]http://images20.fotosik.pl/96/98cc323985aa3770m.jpg[/IMG][/URL]

2. Kursanci Szkoły policyjnej w Sosnowcu w 1923 r.
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ffc4f920835ee311][IMG]http://images20.fotosik.pl/96/ffc4f920835ee311m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak jest jak mowisz ale mnie interesuje wszystko na temat PP a rozp. to jest lucz do dobrego zrobienia munduru ,poza tym jest niewiele zdjec PP a wszystkie są ciekawe i warte zobaczenia (dzieki za fotki ).Do Sławka musze sie usmiechnąć po wytyczne dotyczące blachy i numeru bo ja chce okręg Lwów ale nie jestem pewien czy to napewno 8"
pare ptyań :
1 czy policjanci zawsze nosili blachę (numer )?
2 czy każdy policjant niezależnie od stopnia miał pas z koalicyjką ?
3 czy były jakieś torby policyjne ?
4 czy policjanci miejscy mieli broń długą czy kr.?
5 jak wygladał ten mini-pałasz o którym jest w ustawie ???

CYT: f) buty zasadniczo wysokie z cholewami, w czasie przejściowym trzewiki z owijaczami koloru munduru. g) pas. Przy pasie krótki pałasz,"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilo,
jak widac na pierwszym z dodanych przeze mnie zdjęć - tylko jeden z policjantów ma pas z koalicyjką, reszta bez. Co ciekawe numery identyfikacyjne noszą na otokach czapkach w miejscu, gdzie wojskowi mają oznaczenie stopni (w oryginale widać to dokładniej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Również polecam kontakt z Sławkiem - Bzura2005".

Ostatnio na Ogólnopolskim Seminarium Kolekcjonerów Policyjnych i Środowiska Policyjnego Zainteresowanych Historią Policji w Warszawie Tomicach w OSP był ciekawy referat w temacie wzorów użytkowych i projektów wzorów użytkowych oznaczenia identyfikacji indywidualnej policjanta lacha". Co prawda , referat dotyczył genezy obowiązującego wzoru - ale badający zagadnienie, dał przykład rzetelnej analizy tematu. Jeżeli znajdę oficjalną publikacje referatu - przedstawię. Wskazówki co do badania dostałeś wyżej. Zapytania - możesz również posłać do KKP ( Klubu kolekcjonerów Plicji ) i do Sekcji Polskiej IPA przy Komendzie Głównej Policji w Warszawie - Ale osobiście na początek - wybrał bym się do Biblioteki w Szczytnie - na miejscu można skorzystać z czytelni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem Misio sam jestem w IPA i sobie przegladałem czasopismo IPA gdzie jest opis całego zażądzenia ale w najbliższym czasie chce sie wybrać do szczytna i troszkę poczytać na temat właśnie wyposażenia ale najważniejsze że mundurek już jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie