Skocz do zawartości
  • 0

Czy to jest 40 letnie wino ???


muslim

Pytanie

Witam znalzałem 2 zakorkowane butelki. Z napisów na butelce wynika iż jest to Tokaj rocznik 1967. Butelki są zakorkowane i oza brakiem wystającej częśći z szyjki korki są nieruszane - nie ma na nich śladu po korkociągu. Na korkach widnieje napis TOKAJ BORKOMBINAT. W jednej butelce napisy na korku są dogóry ogami w drógiej normalnie.
Mam podejrzenia iż w środku znajduje się 40 letni trunek - co o tym myslicie??
Chchaiłbym to potwierdzić lub obalic bes wcześniejszego otwierania.
pozdrawiam i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki darku za tą stronke.
Opowiem wam zatem krótką historię tego znaleziska.
W czasie pracy mam okazje przejeżdzać samochodem po oklolicznych wioskach. I dzisiaj jadąc zobaczyłem kolejny zburzony drewniany domek. Poszedłem pobuszować w tym co pozostało - i właśnie wśród jakiś butelek słoików konfitur s jakiejś spirzarki znalazłem własnie te dwa wytrawne trunki.
Zatem panie i panowie nie traćcie nadarzających się okazji i sprawdzajcie co i gdzie sie da ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokaj to nazwa miejscowości. W okolicznych winnicach są produkowane zarówno wina białe jak i czerwone. Potakim okresie przechowywania są bardzo istotne warunki w jakich to wino przebywało. Jeżeli leżało poziomo i korek nie wysechł a temperatura była dodatnia i jednocześnie nie przekraczała 17 stopni to jest spora szansa że bdzie to coś dobrego. W innym wypadku nikła szansa że nie uległo zepsuciu.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalzałem 2 zakorkowane butelki. Z napisów na butelce wynika iż jest to Tokaj rocznik 1967. Butelki są zakorkowane i oza brakiem wystającej częśći z szyjki korki są nieruszane - nie ma na nich śladu po korkociągu. Na korkach widnieje napis TOKAJ BORKOMBINAT. W jednej butelce napisy na korku są dogóry ogami w drógiej normalnie.
Mam podejrzenia iż w środku znajduje się 40 letni trunek - co o tym myslicie??
Chchaiłbym to potwierdzić lub obalic bes wcześniejszego otwierania.
pozdrawiam i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh jak zadegustuje to opisze ;]
wyczytałem ze gatunek tokaj szamorodni edes (sweet) - wino produkowane z większej ilości wyborowych owoców (aszu), W stylu zbliżone do 3 Puttonyos Aszú, ale mniej słodkie. Idealne jako aperitif a także z ciastkami, owocami, deserami i z serem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie