Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia 7TP - cz.III


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wydaje sie za duze i kola wygladaja na drewniane. Proporcje po prostu wydaja sie nie takie i brak tytpowych pokryw ale baaardzo niebezpiecznie jest gdybac na podstawie jednego bialo-czarnego zdjecia. Perspektywa i cienie plataja najrozniejsze figle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie za duze i kola wygladaja na drewniane. Proporcje po prostu wydaja sie nie takie i brak tytpowych pokryw ale baaardzo niebezpiecznie jest gdybac na podstawie jednego bialo-czarnego zdjecia. Perspektywa i cienie plataja najrozniejsze figle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jotes 2007-08-31 15:42:00
Tak, podczas Zaolzia mieli już hełmofony nowego typu (całe załogi). Zresztą jedyny zachowany egzemplarz znajduje się w Londynie.

---------------------------------------------

Jotes o ile sie nie mylę taki hełmofon znajaduje sie na wystawie w Muzeum uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich kolegów Forumowiczów, może jesteście wstanie mi pomóc - w jakich miejscach Warszawy w walkach brały udział czołgi 7TP dwiez? Z forum dowiedziałem się ze między innymi na
Okęciu, ale gdzie dokładnie? Ktoś wie? Dysponuje jakimiś zdjęciami/ materiałami? Z góry dziękuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trufelhunter,
wiem ,że brały udział w obronie Warszawy, ale interesują mnie dokładne miejsca ich walk. np. ulica xxx albo dzielnica yyy. Chcę zrobić dioramę z tym czołgiem i panc. I i szukam jakiś szczegółowych materiałów na ten temat. Czy owe 7TP dw. walczyły gdzieś w terenie zabudowanym? Jeśli tak to na jakiej ulicy? I jakie były te wszystkie akcje k.c.l DOW?

pozdrawiam,

L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenard,

Z całą pewnością dwuwieżowe 7TP brały udział w walkach na Ochocie w dniu 9 września. Szczegóły znajdziesz w „Polska Broń Pancerna w 1939 roku” Szubańskiego. I wg mnie była to jedyna akcja dwuwieżowych 7TP, która się odbyła w typowo wielkomiejskiej zabudowie. Inne odbywały się na terenach o zabudowie niższej i bardzie rozproszonej (przedmieścia Warszawy).

Obok zamieszczam potencjalną wizualizację Twojej dioramy – tym razem pomysłu (i pędzla) Davida Pentlanda.

Pozdrawiam,

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie