Skocz do zawartości

>ciekawe zdjecie z lat 30


Rekomendowane odpowiedzi

z lewej strony czolgu stoja nasi komandosi w czerwonych beretach na czołgu siedzą czarne berety ale moze i niebieskie chociaż oni chodzili także w uesach i to mi nie pasuje
Ciekawostką są transportery opancerzone z lewej strony - nie są to nasze BWP (BMP w.g nowomowy) tylko jakies inne ktorych nie znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 01dalton - T55 od T56 różnił się tylko silnikiem i okładziną wewnętrzną pancerza - z wyglądu nie bylo prawie różnicy- stare serie miały osłony okularów na wiezy młodsze nie miały - w 1978 roku zaczęto wprowadzać T76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad kopijnik 2 - Tarcze tak jak inne manewry działy sie na wielu poligonach równocześnie ,ale tylko na jednym zwożono do kupy po parę kompani eprezentacyjnych " ratnich armii" dobrze ubranych i uzbrojonych i tam robiono sobie piękne zdjęcia i odwiedzały je osobistości .
Pamięc mnie juz troche zawodzi ale te Tarcze działy się co 2 lata i chyba to była Tarcza 75 i Tarcza 77 - brałem w nich udział na poligonie drawskim w międzyczasie były także manewry ŚOW - chyba Jenot 76 i Szop 78 dziejace się na poligonach Wędrzyna i Karlikach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie